علم بهتر است 1 تا 12 فروردین از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

افراد بالای 55 سال؛ هر 3 سال یكبار تست حافظه بدهند+فایل صوتی

مدیرعامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران گفت: افراد بالای 55 سال باید از مغز خود در برابر ابتلا به بیماری آلزایمر مراقبت كنند و همانگونه كه برای سایر بیماری‌ها چكاپ می‌دهند؛ هر 3 سال یكبار نیز تست حافظه بدهند.

1401/10/27
|
00:05
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، معصومه صالحی موسس و مدیرعامل انجمن دِمانس و آلزایمر ایران در گفت و گو با «تهران ما، سلامت» اظهار داشت: بیماری آلزایمر؛ بیماری دوران سالمندی است و از سنین 60 به بالا رایج است. اما گاهی بنا به دلایلی در سنین كمتر نیز این بیماری در افراد مشاهده می‌شود.

وی افزود: افراد بالای 50 سال باید از مغز خود مراقبت كنند و همانگونه كه برای سایر بیماری‌ها چكاپ می‌دهند؛ هر 3 سال یكبار با انجام تست حافظه از سلامت مغز خود مطمئن شوند.

مدیرعامل انجمن دمانس و آلزایمر ایران تصریح كرد: تست حافظه در مراكز روانشناسی، روانپزشكی و انجمن آلزایمر انجام می‌شود. هر یك سال تشخیص زود هنگام بیماری آلزایمر، مشكلات ناشی از این بیماری را 5 سال به تعویق می‌اندازد.

صالحی یادآور شد: افراد بالای 50 سال با یادگیری حرفه جدید، ورزش كردن، حضور در اجتماعات و رژیم غذایی مناسب و عدم استفاده از فست فودها از مغز خود در برابر بیماری آلزایمر مراقبت كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است