علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

داروهای بر پایه پروپولیس؛ بهترین جایگزین آنتی‌بیوتیك‌های شیمیایی است +فایل صوتی

مدیرعامل یك شركت دانش‌بنیان در حوزه تولید داروهای گیاهی گفت: تولید داروهای از جمله شربت، قرص و اسپری دهانی بر پایه پروپولیس(بره موم) 3 سال است كه به مرحله تجاری‌سازی رسیده است؛ این داروها بهترین جایگزین برای آنتی‌بیوتیك‌های شیمیایی هستند.

1401/10/27
|
13:07
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی جلالی مدیرعامل یك شركت دانش ‌بنیان در حوزه تولید داروهای گیاهی در گفت‌و‌گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: شركت دانش بنیان كرویا موفق به تولید داروهایی بر پایه پروپولیس (بره موم) شده است. ابن سینا هزار سال پیش از این ماده گیاهی در طب استفاده می‌كرد و امروز در دنیای پیشرفته محققان به این نتیجه رسیده‌اند كه پروپولیس موجب پیشگیری و بهبود بیماری‌های ویروسی و باكتریایی می‌شود؛ همچنین استفاده از این ماده گیاهی منجر به بهبود تنفس در هوای آلوده می‌شود.

وی افزود: پروپولیس یا همان بره موم ماده‌ای طبیعی است كه زنبور عسل هنگام ساخت كندو از آن استفاده می‌كند تا مانع ورود میكروب و ویروس به داخل كندو شود.

جلالی با تاكید بر اینكه تولید داروهایی از جمله شربت، كپسول و اسپری دهانی بر پایه پروپولیس(بره موم) مدت 3 سال است كه تجاری سازی شده است؛ گفت: محصولات بر پایه پروپولیس برای درمان بیماری‌های ویروسی و باكتریایی استفاده می‌شود و نه تنها آثر سویی ندارند بلكه مانع ابتلا به بیماری سرطان نیز می‌شود.

وی با اشاره به اینكه پروپولیس آنتی اكسیدن بسیار قوی است گفت: در كشورهای غربی استفاده از پروپولیس برای درمان كودكان زیر 10 سال جایگزین آنتی‌بیوتیك شیمایی شده است زیرا عوارض جانبی استفاده از داروهای شیمایی را ندارد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است