علم بهتر است 1 تا 12 فروردین از ساعت 15:00 به مدت 30 دقیقه

جشنواره ملی طرح‌های خلّاق دانش‌آموزی درحوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برگزار می‌شود+فایل صوتی

دبیر انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: جشنواره ملی طرح‌های خلاق دانش‌آموزی درحوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برای اولین‌بار همزمان با برگزاری هفتمین كنفرانس و نمایشگاه بین المللی و چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود.

1401/11/06
|
07:45
|

هفتمین نمایشگاه و كنفرانس بین‌المللی و چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در تاریخ 8 و 9 بهمن‌ماه سال جاری در محل مركز همایش‌های بین‌المللی سازمان صداوسیما برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، آرش شجاعی دبیر انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر و دبیر اجرایی هفتمین نمایشگاه و كنفرانس بین‌المللی و چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با هدف بررسی چالش‌های پیش‌روی این حوزه، توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر و ارائه راهكارهای بهبود فضای كسب‌وكار به صورت سالانه نمایشگاه و كنفرانس بین‌المللی را برگزار می‌كند.

وی افزود: همزمان با برگزاری این نمایشگاه و كنفرانس؛ چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر نیز برگزار می‌شود كه جوایز این بخش به فعالان برتر این حوزه اعطا خواهد شد.

شجاعی یادآور شد: با همكاری اداره كل آموزش و پرورش استان تهران جشنواره ملی طرح‌های خلاق دانش آموزی درحوزه انرژی‌های تجدیدپذیر برای اولین‌بار همزمان با برگزاری هفتمین كنفرانس و نمایشگاه بین المللی و چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر ایران برگزار می‌شود.

دبیر انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر با اشاره به اینكه هر انرژی‌ كه از طبیعت گرفته می‌شود انرژی تجدید پذیر است؛ گفت: به واسطه اینكه در كشورمان انرژی بادی و خورشیدی بیشتر تجاری سازی شده است؛ موضوع اصلی این دوره از كنفرانس پیرامون انرژی بادی و خورشیدی است.

دبیر اجرایی هفتمین نمایشگاه و كنفرانس بین‌المللی و چهارمین دوره جایزه ملی انرژی‌های تجدیدپذیر تصریح كرد: در بخش بین‌المللی این نمایشگاه و كنفرانس، كشورهای هند، چین، ونزوئلا و عمارت حضور دارند. دبیركل اتحادیه بین‌المللی خورشیدی از كشور هندوستان نیز به عنوان سخنران در این كنفرانس حضور دارند.

شجاعی خاطر نشان كرد: طرح‌های بسیار خوبی در این كنفرانس ارایه خواهد شد و امیدواریم با تكیه بر این طرح‌های نو و اجرای آنها تا سال آینده در تولید زنجیره پنل خورشیدی با سیلیس به خودكفایی برسیم.

دبیر انجمن انرژی‌های تجدیدپذیر اظهار داشت: به دلیل تحریم‌ها حضور كشورهای خارجی در این دوره از كنفرانس كاهش پیدا كرده است.

این مقام مسئول یادآور شد: به واسطه قانون مجلس اساس سرمایه‌گذاری در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر به واسطه شركت‌های خصوصی انجام می‌شود و تاكنون نیز در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های خوبی انجام شده است. توسعه انرژی تجدیدپذیر برای تامین انرژی پایدار نیاز هر كشوری است ما هم باید در این راستا گام برداریم.

وی در پایان خاطر نشان كرد: در حاشیه این كنفرانس دو روزه در نمایشگاهی شركتهای فعال در این حوزه به ارائه محصولات و خدمات خود خواهند پرداخت.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است