علم بهتر است روزهای زوج از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

عایق‌های نانو كامپوزیتی؛ مصرف سوخت را تا 70 درصد كاهش می‌دهند+فایل صوتی

مدیركل تحقیق، توسعه و نوآوری یكی از شركت‌های تولیدكننده مصالح نوین ساختمانی گفت: عایق‌های صوتی و حرارتی بر پایه نانو كامپوزیت‌های پلیمری؛ منجر به كاهش 70 درصدی مصرف انرژی می‌شود.

1401/12/23
|
11:03
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدجواد عزیزلی مدیركل تحقیق، توسعه و نوآوری یكی از شركت‌های تولیدكننده مصالح نوین ساختمانی در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: عمده محصولات تولید شده در شركت ما، عایق‌های صوتی و حرارتی بر پایه نانو كامپوزیت‌های پلیمری هستند. استفاده صحیح از این عایق‌ها منجر به بهینه سازی و كاهش مصرف سوخت می‌شود و تا 70 درصد مصرف انرژی را كاهش می‌دهد.

وی افزود: این عایق‌ها از نوع سلول بسته هستند و بهتری گزینه برای عایقكاری لوله‌های سرمایشی، گرمایشی، كانال‌ها، دستگاه‌های تاسیساتی و مخازن هستند.

مدیركل تحقیق، توسعه و نوآوری یكی از شركت‌های تولیدكننده مصالح نوین ساختمانی افزود: این عایق‌ها نسبت به پشم شیشه و پشم سنگ ظریب انتقال حرارت بسیار پایینی دارند؛ ضمن اینكه از خوردگی و زنگ زدگی نیز جلوگیری و موجب طول عمر عایق و مكان عایقكاری شده می‌شود همچنین در مقابل آتش كند سوز و خود خاموش شونده هستند.

عزیزلی افزود: با توجه به اینكه تحریم هستیم و مواد اولیه تولید این عایق‌های صوتی وحرارتی وارداتی است این محصول نسبت به پشم شیشه و پشم سنگ تا حدودی گران تر ولی در مقایسه با عایق های وارداتی مشابه ارزان تر هستند.

وی اظهار داشت: انتظار داشتیم در واردات مواد اولیه و صادرات محصول نهایی حمایت‌ها بیشتری از شركت صورت بگیرد تا بتوانیم تعداد نیروی كار بیشتری را به این حوزه وارد كنیم ولی متاسفانه تا كنون چنین حمایتی از سوی مسئولان محقق نشده است.

عزیزلی در پایان تاكید كرد: اگرعایق صوتی به درستی استفاده شود تقریبا صدا را حذف می‌كند و زندگی آپارتمانی را ساده‌تر می‌كند. هم اكنون از این عایق صوتی و حرارتی در ساخت بیمارستان‌ها و برج‌های بلند مرتبه استفاده می‌شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره‌برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع‌رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است