علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

افزایش طول عمر قطعات صنایع؛ با استفاده از سیم‌جوش توپودری+فایل صوتی

مدیرعامل شركت دانش بنیان سازنده سیم جوش‌های توپودری گفت: استفاده از سیم جوش‌های توپودری، طول عمر قطعات در صنایع مختلف را از 2 تا 12 برابر افزایش می‌دهد.

1402/02/10
|
11:54
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محسن عسگری پیمانی مدیرعامل یكی از شركت‌های دانش بنیان در گفت و گو با «علم بهتر است» درخصوص خصوصیات سیم جوش‌های توپودری نانو ساختار اینگونه توضیح داد: مصرف سیم جوش‌های توپودری و صفحه‌های ضد سایش تولید شده توسط این شركت دانش‌بنیان منجر به افزایش تولید عمر قطعات صنعتی در صنایع خشن می‌شود.
استفاده از سیم جوش‌های توپودری طول عمر قطعات صنعتی را افزایش می‌دهد.

عسگری گفت: سیم‌جوش‌های توپودری در مقایسه با الكترودهای دستی از نرخ رسوب‌گذاری بسیار بالاتری برخوردار بوده و همچنین نسبت به آن‌ها حرارت بسیار كمتری تولید می‌كنند. با یك بار جوشكاری با این سیم‌جوش‌ها می‌توان به حدی از سختی رسید كه با الكترودهای جوشكاری معمولی نیاز به سه بار جوشكاری است تا آن مقدار سختی به وجود آید.

مدیرعامل این شركت دانش بنیان تصریح كرد: با استفاده از دانش نانو تلاش كردیم تا فلز جوش ریز ساختار نانویی پیدا كند و طول عمر آن چندین برابر افزایش پیدا كند.

وی با تاكید بر اینكه سیم جوش‌های توپودری طول عمر مصرف قطعات صنایع خشن را افزایش می‌دهد؛ گفت: تجهیزاتی كه در استخراج معادن استفاده می‌شوند كه با برخورد با سنگ دچار سایش‌های شدید می‌شوند كه استفاده از این سیم جوش‌ها و ایجاد فلز جوش بر روی این تجهیزات طول عمر آنها را افزایش می‌دهد.

عسگری گفت: استفاده از این سیم جوش‌ها طول عمر قطعات در صنایع مختلف را از 2 تا 12 برابر افزایش می‌دهد. تولید داخلی نسبت به مشابه خارجی آن ارزان‌تر است با این تفاوت كه كیفیت بالایی دارد و مصرف كنندگان با كمترین زمان به محصول و مشاوره این شركت دسترسی دارند.

وی اظهار داشت: مواد اولیه مصرفی شرك ما متاسفانه وارداتی است؛ البته امكان تولید این مواد اولیه در كشور امكان‌پذیر است و بارها اعلام نیاز كردیم اگر مجموعه‌ای وارد عرصه تولید این مواد اولیه شود سایر صنایع نیز می‌توانند از آن استفاده كنند ولی تا كنون شركتی اعلام آمادگی نكرده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی @tehran360 جستجو كنید.
علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است