علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

لیپوزومال تزریقی درمان عفونت‌؛ وارد بازار می‌شود+فایل صوتی

یكی از شركت‌های دانش بنیان زمستان سال جاری محصول لیپوزومال تزریقی برای درمان عفونت‌ را وارد بازار كند.

1402/04/13
|
12:40
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فرناز میرزاده مدیرعامل یكی از شركت‌های دانش بنیان در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: به طور كلی ذراتی كه ابعاد آنها كوچكتر از 100 نانومتر باشد را نانو ذرات می‌نامند. پس از تزریق نانو دارو به بدن بیمار این ذرات به صورت انتخابی و با تجمع در قسمت بافت‌های توموری و سرطانی اثربخشی داروها را افزایش می‌دهند.

وی افزود: بخشی از این ذرات بر پایه فسفولیپیدها هستند كه به آنها لیپوزوم گفته می‌شود و می‌توانند حامل انواع داروها از جمله داروهای آنتی‌بیوتیك و داروهای سرطانی باشند.

مدیرعامل این شركت‌ دانش‌بنیان تصریح كرد: سرطان پستان و سرطان‌های گوارشی جزو سرطا‌ن‌های شایع در كشورمان هستند، درمان این بیماری با روش‎های درمانی مرسوم عوارض جانبی بسیار زیادی برای بیمار دارد ولی محصول فعلی عوارض درمان‌های مرسوم را كاهش می‌دهد.

میرزاده با اشاره به اینكه نمونه خارجی این نانودارو در برخی كشورهای خارجی وجود دارد، گفت: این داروی تزریقی نانویی ضد سرطان هنوز وارد مرحله تجاری‌ سازی نشده و در حال‌ حاضر فرآیند تست‌های فاز صنعتی و اخذ مجوز را برای ورود به بازار پشت‌سر می‌گذارد. امیدواریم زمستان سال جاری بتوانیم اولین محصول لیپوزومال تزریقی كه در حوزه درمان عفونت‌ها است را وارد بازار كنیم. همچنین سال آینده نیز دو محصول درمان بیماری سرطان پس از پشت سر گذاشتن مراحل آزمایش و اخذ مجوز وارد بازار خواهد شد.

وی افزود: این شركت دانش بنیان تاكنون دو محصول لیپوزومال خوراكی را وارد بازار كرده است. یكی از محصولاتی كه در این شركت تولید كرده‌ایم، «قطره آهن لیپوزومال» است كه به‌عنوان یك مكمل خوراكی آهن در كودكان مورد استفاده قرار می‌گیرد و جذب بالاتر و طعم بهتری دارد كه كودكان راحت‌تر می‌توانند آن را مصرف كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است