علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

سیستم‌ روشنایی باند فرودگاه‌های كشور؛ با محصولات داخلی تامین می‌شود+فایل صوتی

مدیرعامل یكی از شركت‌های دانش‌بنیان گفت: تكنولوژی ساخت سیستم روشنایی باند فرودگاه بومی‌سازی شده و نیاز داخلی كشور به این محصولات تامین شده است. ضمن اینكه 90 درصد ظرفیت تولید به كشورهای دیگر صادر می‌شود.

1402/05/07
|
07:24
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، امیررضا بركتین مدیر عامل یكی از شركت‌های دانش بنیان تولید ملزومات برق در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: چراغ‌های روشنایی باند فرودگاه، پل انتقال مسافر و چراغ‌های هشدار دهنده با نام اختصاری(SFLS) از جمله تولیدات این شركت دانش بنیان است.

وی افزود: محصولات این شركت برای عرضه به فرودگاه‌ها باید 17 تا 23 تست متفاوت را پشت پسر بگذارند تا سطح ایمنی آنها سنجیده شود. متاسفانه در این حوزه استاندارد بومی نداریم ولی در حال تدوین است؛ تكنولوژی ساخت محصولات كاملا بومی است اما در ساخت آنها نیم نگاهی به تكنولوژی روز دنیا داشتیم.

مدیرعامل این شركت دانش بنیان تصریح كرد: ابتدا بسیاری از قطعات در دهه 80 از خارج تامین می‌شد ولی با شدت گرفتن تحریم‌ها روند واردات آن به طور كامل قطع شد، بنابراین با تكیه بر همت و دانش متخصصان كشورمان تكنولوژی ساخت این محصولات بومی‌سازی شده و نیاز داخلی كشور به این محصولات تامین شده است ضمن اینكه 90 درصد ظرفیت تولید این شركت دانش بنیان به كشورهای دیگر صادر می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: سیستم‌ روشنایی باند تمام فرودگاه‌های كشور توسط محصولات داخلی تامین شده است. این شركت دانش‌بنیان در حوزه روشنایی باند فرودگاه 17 نوع چراغ مختلف طراحی و تولید كرده است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است