علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

با تلاش محققان ایرانی؛ نسل سوم مكمل‌های دام و طیور در كشور تولید می‌شود+فایل صوتی

محققان یك شركت دانش‌بنیان موفق به تولید نسل سوم مكمل‌های معدنی «روی» در ایران شدند كه برای تقویت خوراك دام و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

1402/05/24
|
11:08
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فاطمه سقطچی مدیرعامل یك شركت دانش‌بنیان تولیدكننده نسل سوم مكمل‌های معدنی خوراك دام و طیور در گفت و گو با «علم بهتر است» در خصوص این محصول اظهار داشت: این مكمل كه نسل سوم نانو مكمل‌های معدنی است به خوراك دام و طیور و حتی آبزیان و حیوانات خانگی اضافه می‌شود تا ارزش غذایی این خوراك‌ها بهبود یابد. ما در حال حاضر تولید نیمه‌ صنعتی این محصول را با ظرفیت یك تُن در ماه انجام می‌دهیم و به زودی وارد مرحله تولید انبوه می‌ شویم.

وی افزود: بیش از 70 درصد هزینه پرورش دام و طیور مربوط به خوراك و مكمل‌های معدنی و ویتامینی آنها است.
این مكمل دارویی نسل سوم نانو مكمل‌های روی است؛ زیرا استان زنجان به منابع مرغوب روی دسترسی دارد. این مكمل سیستم ایمنی بدن دام و طیور را ارتقاء می‌دهد.

این دانش‌آموخته دكتری مهندسی شیمی دانشگاه تحصیلات تكمیلی علوم پایه زنجان گفت: در این شركت مكمل نسل سوم یك شركت هلندی-آمریكایی را با كسب دانش فنی توسعه دادیم و توانستیم برای اولین بار این نسل از مكمل‌ها را در ایران به تولید برسانیم و به كشورهای دیگر صادر كنیم.

سقطچی تصریح كرد: نسل اول و دوم این مكمل‌ها عناصر سمی بالا و اثربخشی پایینی دارند ضمن اینكه نسبت به رطوبت و دما حساس هستند نسل سوم این مكمل دارویی این مشكلات را ندارد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است