علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

توان فنی و مهندسی «هارد كوتینگ» را داریم+فایل صوتی

مدیرعامل شركت‌ پوشش نانو ساختار گفت: توان فنی و مهندسی «هارد كوتینگ» ایجاد پوشش‌های ضد بازتاب بر روی سطوح مختلف را داریم، اما توسعه این تكنولوژی باید توجیه اقتصادی داشته باشد.

1402/06/08
|
11:49
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سید احمد مهدوی مدیرعامل شركت‌ پوشش نانو ساختار، در گفت و گو با «علم بهتر است» اظهار داشت: وظیفه این شركت دانش بنیان طراحی و ساخت سیستم‌های لایه نشانی در خلاء است.

وی افزود: در این سیستم محفظه‌ای از جنس استیل ساخته می‌شود و فشار داخل محفظه توسط پمپ‌های مخصوص تا یك میلیارد بار پائین‌تر از فشار جو كلاهش می‌دهیم؛ این محیط عاری از گرد و غبار و مولكول‌های هیدروژن و اكسیژن است. در این محیط می‌توان بر روی زیرلایه‌های مختلف لایه نشانی كرد.

وی خاطرنشان كرد: در این روش لایه‌نشانی؛ لایه‌هایی بر روی اجسام ایجاد می‌شود كه شفاف و هادی جریان الكتریسیته هستند. گرمكن‌های شیشه‌های عقب خودرو، ایجاد پوشش‌های تزئینی روی دستگیره‌های در و پوشش‌های اپتیكی روی شیشه‌های عینك از دیگر كاربردهای لایه نشانی در خلاء است.

مدیرعامل شركت‌ پوشش نانو ساختار گفت: توان فنی و مهندسی «هارد كوتینگ» ایجاد پوشش‌های ضد بازتاب بر روی سطوح مختلف را داریم، اما توسعه این تكنولوژی درصورتی توجیه اقتصادی دارد كه با یك بازار 8 میلیاردی مواجه باشد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
علم بهتر است