علم بهتر است چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه

«علم بهتر است» با فناوری های نانو

برنامه«علم بهتر است» این هفته درباره فناوری های نانو در بخش نانوتكنولوژی، ابزارهای فضانوردی و كاربرد نانو در علم پزشكی و بهداشت است.

1398/08/16
|
08:00

آرزو مددی تهیه كننده برنامه گفت: برنامه «علم بهتر است» برنامه علمی از گروه تهران و رویدادهاست كه هر پنجشنبه ساعت 21 روی آنتن رادیو تهران می رود. موضوع این هفته برنامه درباره فناوری های نانو در بخش نانوتكنولوژی، ابزارهای فضانوردی، نانو بیوتكنولوژی و كاربرد نانو در علم پزشكی و بهداشت است.
در این برنامه تلاش می شود برنامه كاربردی‌تر شود تا به جذابیت آن افزوده شود، ما به سراغ موضوعاتی می رویم كه در عین سادگی، كاربردی هم باشد. نام برنامه را هم بر همین اساس انتخاب كردیم؛ چون علم بهتر از ثروت است. تا علم نباشد، ثروت به دست نمی‌آید.
وی یادآور شد: منظور ما از علم، كتاب‌های درسی ما نیست؛ دانشی است كه باید درباره موضوع مربوطه داشته باشیم. ما در برنامه بخش فناوری داریم. همه زندگی ما در یك سری كتاب‌های درسی نیست كه یاد بگیریم. در این برنامه یاد می‌گیریم از نرم‌افزارهایی در گوشی تلفن‌های همراهمان استفاده كنیم كه بسیار كاربردی است.
مددی همچنین درباره انتخاب سیاوش صفاریان‌پور به عنوان مجری برنامه هم عنوان كرد: قطعا این كارشناس مجری یك مروج علم است و ما برای اجرای این برنامه باید به دنبال مروج‌های علم می‌گشتیم. صفاریان پور به خاطر نگاه و تجربه‌ای كه در این زمینه دارد انتخاب درستی برای اجرای این برنامه بود.
این تهیه كننده درباره نحوه اجرای دیگر كارشناسان برنامه توضیح داد و افزود: هر كدام از كارشناسان برنامه در حوزه كاری خود به صورت تخصصی كار می‌كنند و اغلب سردبیر نشریات علمی و مهمی هستند. ضمن این‌كه سعی می‌كنند از اصطلاحات فارسی بیشتر استفاده كنند. نكته مهم‌تر این‌كه هر كارشناس، سردبیر بخش خودش است و صرفا اخبار علمی مربوط به حوزه خود را نمی‌خواند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
علم بهتر است