علم بهتر است شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:00 به مدت 25 دقیقه

عناصر زندگی بخشِ زمین

برنامه «علم بهتر است» برنامه علمی از گروه تهران و رویدادهای رادیو تهران كه این هفته "عناصر زندگی بخش زمین" را بررسی می كند.

1399/03/08
|
08:00
|

عناصر زندگی بخش زمین موضوع برنامه علمی«علم بهتر است» كه پنجشنبه ها با اجرای سیاوش صفاریان پور ساعت 21:30 روی آنتن رادیو تهران می رود.

تمامی ‌موجودات زنده و غیر زنده كره زمین از تركیب موادی به وجود آمده اند كه به آن‌ها عنصر می‌گویند، از 105 عنصر شناخته شده تاكنون فقط 15 تا 25 مورد آن نقش مهمی ‌در تأمین زندگی بر سطح كره زمین دارند و حیات تمامی‌موجودات روی زمین به این عناصر وابسته است. زمین نیز تا پیش از این كه به شكل امروزی وجود داشته باشد دستخوش تغییرات فراوانی بوده است و بیشتر عناصر به وجود آمده در زمین بر اساس همین تكثیر و افزایش سیستم‌ها و نظام‌های زنده و زیستی پدید آمده اند.

نخستین عنصر موجود در كره زمین كه نقش حیاتی برای تمامی‌موجودات زنده و غیر زنده دارد اكسیژن است و یكی دیگر از عناصر تشكیل دهنده سطح زمین ازت است و... برای كسب اطلاعات بیشتر با برنامه «علم بهتر است» همراه شوید.
مهمانان این هفته "امین جمشیدی" ژورنالیست، "احسان مهرجو" كارشناس نجوم و در بخش زیست شناسی "كاظم كوكرم" همراه مخاطبان خواهند بود.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

دسترسی سریع
علم بهتر است