صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه


مهدی صفایی، از مربیان رزمی سرشناس کشور و مربی بخش بدنسازی تیم پرسپولیس در دوران مربیگری کارلوس کی‌روش در خصوص بادیگاردها با پشت صحنه رادیو تهران گفتگو کرد.

صفایی در باره معنی عام بادیگارد به مصطفی امامی مجری پشت صحنه گفت : در حقیقت کلمه ای به عنوان بادیگارد نه تنها در کشور مجاز نیست، بلکه وجود خارجی نیز ندارد. بادیگارد ها افرادی هستند که تعلیمات خاص در زمینه سیاسی، اجتماعی و دفاعی دیده اند و اجازه حمل سلاح دارند. اغلب بادیگارد ها در کنار افراد سیاسی قرار می‌گیرند که این افراد در کشور ما در طبقه افراد نظامی و امنیتی هستند.

وی افزود: به اعتقاد من در کشور نه تنها بادیگاردی وجود ندارد، بلکه نیازی به وجود آن نیز حس نمی‌شود. اما نیروهای امنیتی در کشور حضور دارند و در مواقع نیاز مورد استفاده قرار می‌گیرند. نیروهای امنیتی لزوما برای جلوگیری از قتل و تهدید، نقش ایفا نمی‌کنند و می‌توانند به عنوان نظم دهنده و راهنما در مکان های شلوغ و برای حفاظت از سلبریتی حضور داشته باشند. حضور نیروهای امنیتی در مناطق شلوغی که به ناگاه حادثه ای رخ می دهد احساس می شود، چون این افراد با آشنایی کامل به محیط می توانند جمعیتی را که به واسطه ترشح آدرنالین هیجان زده شده و ترسیده اند را هدایت کنند. استفاده از نیروهای امنیتی نیازمند رعایت پروتکل های خاصی است و عدم تخصص نیروها می‌تواند ضربه زننده باشد.

قهرمان کیک بوکسینگ جهان درباره استفاده از نیروی امنیتی برای محمدرضا گلزار گفت: این اتفاق به خاطر حضور آقای گلزار در ازدحام جمعیت سینما افریقا در اکرانی خصوصی رخ داد اما در حال حاضر دو سال است که اصلا از نیروی امنیتی استفاده نکرده است.
معروفترین محافظ شخصی کشورمان افزود : گروهی از سلبریتی ها از بادیگارد و نیروهای امنیتی، برای جلوه نمایی استفاده می‌کنند. گروهی هم داریم که لمپن هستند کت و شلوار مشکی می پوشند و دنبال این سلبریتی ها راه می افتند و این لمپن ها از شخصی که آنها را استخدام کرده بدترند.

وی در واکنش به پیامکی از مخاطب برنامه مبنی بر اینکه هنرمند مردمی محافظ نمی خواهد مگر غلامرضا تختی محافظ داشت؟ گفت : این نظر درست است ولی زمان پهلوان تختی سیستم کاملا متفاوت بوده ما در تمام دنیا شاهد حضور افرادی در کنار سلبریتی ها هستیم ولی سلبریتی های ما همچنان به درجه ای نرسیده اند که احساس نیاز به نیروهای امنیتی حس شود و از این نیروها تنها برای جلب توجه استفاده می‌شود که این امر باعث بی ارزش شدن کار تعداد کثیری از جوانان تعلیم دیده می‌شود.

مربی سابق بدنسازی تیم پرسپولیس با اشاره به حضور نیروهای ویژه در دو فیلم ماتادور و آسمان من در نقش پلیس ظاهر شده اند اما متاسفانه در برخی از فیلم ها شاهد شکسته شدن احترام نیروهای امنیتی هستیم.
صفایی با اشاره به حضور تیم امنیتی کامل برای بهنوش بختیاری در مشهد اظهار داشت: من از این اتفاق بسیار تعجب کردم و اصلا منظور کار خانم بختیاری را متوجه نشدم چون وی از هنرمندان مردمی این سرزمین است.

مربی سابق تیم کیک بوکسینگ ایران درباره نیاز به نیروی امنیتی در اکران فیلم سینمایی ساعت 5 عصر برای مهران مدیری گفت: اکران این فیلم و حضور مهران مدیری به دلیل جذابیت شخصیتی بالایی که دارد باعث ازدحام جمعیت زیاد شد ولی ما برای محافظت از اشخاص پروتکل هایی داریم که باید توسط شخص رعایت شود در این برهه زمانی چون آقای مدیری شرایطی نداشتند که بتوانند پروتکل های ما را رعایت کنند این قرار داد منعقد نشد.

صفایی در انتهای این گفتگو درباره هزینه حضور نیروی امنیتی برای سلبریتی ها اظهار داشت : ما به واسطه نیاز به دریافت مجوز و به دلیل وجود کرونا، سیستم را در حال حاضر مسکوت کرده ایم. در حال حاضر هزینه استخدام هر نیرو حدود 200 هزار تومان است. ولی بعضی اشخاص برای اینکه در کنار سلبریتی قرار بگیرند حاضرند مبلغ بسیار کمی بگیرند و یا حتی به صورت رایگان خدمت رسانی کنند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • موسیقی- نمایش علمدار در تالار وحدت اجرا می‌شود

  • هنرمندان تبدیل به صفحه دارت و کیسه بوکس شده اند+فایل صوتی

  • نذرهایمان را در محرم امسال تغییر دهیم

  • سالهاست؛ خیانت فدراسیون فوتبال را فریاد می ‌زنیم+فایل صوتی

  • معاینه بالینی؛ تنها راه معتبر تشخیص کرونا

  • هیچ گاه نگذاشته ام نماز خواندن من، کار مردم را متوقف سازد+فایل صوتی

  • "دست کی بالاست" به زودی از شبکه دو سیما پخش می شود

  • بسیاری از هشتگ ها با هدف تفرقه افکنی پخش می شود/ عربستان پشت نقاب هشتگ+فایل صوتی

  • شانزدهمین جشنواره مقاومت به صورت بین المللی برگزار می شود+فایل صوتی

  • کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری نخواهم شد+فایل صوتی