صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه


دکتر کیانوش جهانپور، رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص ممنوعیت های تردد در پنج کلانشهر ایران گفت: محدودیت ترددی 5 کلانشهر پابرجا است و فقط به صورت استثناء خودروهای پلاک کرج و تهران محدودیت تردد به این دو شهر را ندارند.

کیانوش جهانپور در گفتگو با برنامه پشت صحنه رادیو تهران درباره ممنوعیت های تردد در پنج کلانشهر کشور اظهار داشت: در همه ماه های اخیر علیرغم تمامی تذکرها، خبررسانی‌ها و اخطارها تنها نیمی از مردم این مسئولیت را بر عهده گرفتند اما بقیه هموطنان ما در این زمینه مسئولیت پذیر نبودند. لذا شاهد افزایش آمار مبتلایان و تلفات با شروع فصل سرد هستیم و با ادامه این روند، کادر درمانی کشور دچار آسیب شدیدی خواهد شد و علاوه بر آن فقدان هر ایرانی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در این راستا وزارت بهداشت برای مدتی موضوع اعمال محدودیت های تردد را پیگیری می‌کرد و در گام اول، پیشنهاد حداقلی مورد تایید ستاد ملی مقابله با کرونا قرار گرفت و به دستور رئیس جمهور لازم‌الاجرا شد و این محدودیت ها تا ظهر روز یکشنبه 27 مهر پابرجا خواهند بود. سفرهای بین شهری در این پنج کلانشهر ممنوع هستند که البته این قانون شامل وسایل حمل و نقل عمومی و سوخت و مواد غذایی نخواهد شد.

دکتر جهانپور پنچ شهر تهران، کرج، ارومیه، اصفهان و مشهد را شامل این محدودیت ها عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم این قوانین را با همکاری نیروی انتظامی، مسئولان ناظر و مردم با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی درباره بین تردد بین کرج و تهران افزود: افراد ساکن کرج که برای کار به تهران سفر می‌کنند، با خودروهای پلاک کرج اجازه ورود و خروج به تهران را دارند و مشکلی برای تردد پلاک های تهران و کرج بین این دو شهر وجود ندارد. علاوه بر آن تردد بین شهری خودروهای تاکسی و اسنپ پلاک شهرستان در این چند روز ممنوع است؛ البته تردد داخل شهری ممانعتی ندارد.

کیانوش جهانپور در خصوص عدم رعایت مسائل بهداشتی توسط برخی مسئولان گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، حجت خود را بر ما تمام کرده است. استفاده از ماسک یکی از واجبات فعلی است. مردم از رفتار مسئولان الگو برداری می‌کنند و رعایت نکات بهداشتی توسط مسئولان الزامی است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360


مرتبط با این خبر

  • بیمه حضرت ابوالفضل(ع) بودن به معنی رعایت نکردن قوانین بهداشتی نیست+فایل صوتی

  • بیان مفاهیم قرآنی با مصادیق امروزی

  • کسانیکه ماسک نمی زنند باید جریمه شوند+فایل صوتی

  • ساخت "عروس کرونا" پس از"هیس، پسر ها گریه نمی کنند" +فایل صوتی

  • سحر زکریا:بهنوش بختیاری "نخود هر آش" است+فایل صوتی

  • موسیقی- نمایش علمدار در تالار وحدت اجرا می‌شود

  • هنرمندان تبدیل به صفحه دارت و کیسه بوکس شده اند+فایل صوتی

  • نذرهایمان را در محرم امسال تغییر دهیم

  • سالهاست؛ خیانت فدراسیون فوتبال را فریاد می ‌زنیم+فایل صوتی

  • معاینه بالینی؛ تنها راه معتبر تشخیص کرونا