صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 60 دقیقه

محمدحسین لطیفی کارگردان کشورمان گفت: سریال "سنجرخان" درباره زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد.

محمدحسین لطیفی در گفتگو با برنامه پشت صحنه رادیو تهران درباره محدود کردن پروژه های سینمایی و تلویزیونی در بحران کرونا گفت: در ماه های اول شیوع کرونا من هم عقیده داشتم باید پروژه های فیلم‌سازی محدود شوند اما معلوم نیست این بیماری تا چه زمانی ادامه خواهد داشت بنابراین باید با مراقبت لازم به کار ادامه داد.
وی درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در ضبط سکانس های سریال آقازاده گفت: تمامی پروتکل ها رعایت می شد و حتی هفته ای یکبار تمامی عوامل این سریال تست می دانند و شکر خدا هیچ کدام از عوامل این سریال به کرونا مبتلا نشدند.

محمدحسین لطیفی با اشاره به اینکه حامد عنقا و بهرنگ توفیقی از دوستان بسیار خوب من هستند گفت: من علیرغم میل باطنی ام تصمیم گرفتم در آقازاده بازی کنم. این اتفاق برای من یک تجربه بسیار عالی بود؛ زیرا فضای کاری و دنیایی که در آن زندگی می کنم تغییر کرد.
لطیفی درباره اظهار تمایل کارگردانان به بازیگری اظهار داشت: بازیگران تمایل زیادی به دیده شدن دارند؛ اما کارگردانان چنین علاقه‌ای ندارند. زیرا اگر اینگونه بود از ابتدا به سمت بازیگری می رفتند اگرچه بسیاری از مردم قبل از بازی من در آقازاده با چهره من کاملا آشنا بودند.

کارگردان سریال صاحبدلان با اظهار رضایت از کار با حامد عنقا در کارهای پرحاشیه مثل قلب یخی و آقازاده گفت: کارهای من برعکس حامد عنقا اکثراً به دور از حاشیه هستند اما حامد علاقه زیادی به حاشیه‌ها دارد و فکر می‌کنم این علاقه به جذابیت کارهایش می‌افزاید. همانطور که موجب شناخته شدن سریال های تنهایی لیلا، پدر و قلب یخی شد، آقازاده نیز از چنین ویژگی بی بهره نیست.

لطیفی در پاسخ مصطفی امامی که پرسید آیا توفیق اجباری 2 را می سازید یاخیر؟ گفت: 5 ماه قبل از فوت مرحوم کمال طباطبایی قراردادی برای ساخت قسمت دوم توفیق اجباری بستیم؛ اما برای ساخت بازیگران این کار کنار هم قرار نگرفتند. محمدرضا گلزار نقش اول کار بود و رضاعطاران باید در کنارش قرار می گرفت که این اتفاق غیر ممکن بود و این فاصله باید با پول پر می‌شد چون هر کدام از این دونفر هزینه ساخت یک فیلم سینمایی را برای خود می خواهد و من مایل به کار بر روی پروژه های تجاری این چنینی نیستم و تمام اعتقادات من را زیر سوال می‌برد.
لطیفی تاکید کرد: اگر قرار است پول ملاک ما باشد، دلیلی برای ساخت اثری نیست.

کارگردان سریال های دودکش و پادری درباره پروژه جدیدش گفت: در حال حاضر روی پروژه‌ ای در سنندج کار می کنم تا یاد یک قهرمان کُرد زنده شود. من پیشنهاد های بسیار بالاتر از هزینه دستمزد کار فعلی ام داشتم؛ اما ترجیح دادم تا بر روی این پروژه برای قهرمان ملی فعالیت کنم. باید با کمک یکدیگر منطقی را در سینما حاکم کنیم.
لطیفی افزود: سریال "سنجرخان" درباره زندگی یک قهرمان ملی کُرد است که ساخت آن از نیمه آبان ماه کلید خواهد خورد. روایتگران تاریخ درباره شخصیت سنجرخان کوتاهی کرده اند. سنجرخان قهرمان ملی کُرد با میرزا کوچک خان هم دوره است و روس ها را در تپه روسی کردستان در آخرین روزهای حکومت احمدشاه شکست داده است. این سریال درام بر پایه فداکاری‌ها و غیرت سنجرخان کُرد ساخته خواهد شد.
کارگردان محبوب کشورمان از بازیگری هنرمندان کُرد در سنجرخان خبر داد و گفت: تعدادی بازیگر چهره هم در این سریال ایفای نقش خواهند کرد.

لطیفی درباره برنامه جنجالی 7 گفت: شأن انسان ها در هنر به معنای جنجال و توهین نیست به همین جهت اجازه خواستم در میز نقدنباشم به همین دلیل در این برنامه "میز نقد" جدا شد. چون من عقیده دارم نباید مثل گلادیاتورها با هم جنگید. بعد از کرونا برنامه ضبطی شده است و از دنیای زنده بودنش جدا شده و شور و شعفی که من می خواهم را ندارد. به دلیل مشغله ضبط سریال سنجرخان از مدیر شبکه و تهیه کننده خواهش کردم جایگزینی برای من بگذارند اما هنوز با این خواهش من موافقت نشده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • جوانان امروزی آگاهی و بصیرت بالایی دارند+فایل صوتی

  • جریمه های سنگین خودروهای شخصی تا پلمپ سریع مغازه های متخلف+فایل صوتی

  • موضوع برجسته فیلم خورشید؛ دلیل اصلی حضور در اسکار+فایل صوتی

  • ایرانی ها موش آزمایشگاهی نیستند+فایل صوتی

  • کاهش شدید تماشاگران سینماها در دوران کرونا

  • سیاوش خیرابی پس از کرونا با سریالی جدید به صحنه می آید+فایل صوتی

  • عصب حساسیت برخی مسئولان از کار افتاده است+فایل صوتی

  • خداحافظی ناصر ممدوح از اجرا و بازیگری+فایل صوتی

  • محدودیت ترددی 5 کلانشهر پابرجا است

  • بیمه حضرت ابوالفضل(ع) بودن به معنی رعایت نکردن قوانین بهداشتی نیست+فایل صوتی