پشت صحنه شنبه تا سه شنبه از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه

اصغر توسلی: قصه های روزگار جوانی 3، شنیدنی تر از دو مجموعه قبلی است+فایل صوتی

اصغر توسلی، كارگردان مجموعه روزگار جوانی 3 با اعلام این خبر كه این مجموعه مهرماه از شبكه پنج سیما پخش می‌شود گفت: گمان می‌كنم كه قصه‌های این نوبت شنیدنی‌تر باشد.

1400/06/11
|
09:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، اصغر توسلی، تهیه كننده و كارگردان سینما و تلویزیون، مهمان تلفنی برنامه پشت صحنه رادیو تهران در گفتگو با آوید بزرگی درباره درباره فصل جدید مجموعه روزگار جوانی بیان كرد: فیلمبرداری سری جدید این مجموعه را به پایان بردیم. هدر حال حاضر در حال مونتاژ مجموعه هستیم و فكر می‌كنم كه مهر ماه ان‌شاءالله آماده پخش باشد. این مجموعه 30 قسمت دارد. تلاش كرده‌ایم كه حال و هوای جوانانه امروزی را نشان دهیم. با یكسری بچه های تازه كار ، كار كردیم كه مسائل، حرف ها، درد دل‌ها، مشكلات و شیرینی های زندگی و ... مسائل اآنان، مسائل بچه‌های امروز است.

وی افزود: پنج پسر جوان بسیار خوب این نقش‌ها را بازی می‌كنند. آنان از بچه های خیلی خوب تئاتر و تحصیل كرده‌های این رشته هستند. از حدود 175 نفر تست گرفتیم و از میانشان 5 نفر را انتخاب كردیم كه بعد از چند دوره آزمایش و گپ و گفت و تمرین به 5 نفر خوب رسیدیم. امیدوار هستم و الان كه مونتاژ می‌كنم مطمئن هستم كه اتفاق خوشایندی خواهد افتاد. یقین دارم كه این بچه‌ها به خوبی جا پای آن بچه‌های قبل خواهند گذاشت و امروزی‌تر و دیدنی تر خواهند بود.

وی گفت: این مجموعه اپیزودیك است. این مجموعه یكسری قصه های پیوسته است كه اپیزودیك هم هست. یك وقت‌هایی قصه‌هایی دو قسمتی، چهار قسمتی، تك قسمتی داریم كه تمام می‌شود اما قصه بچه ها ادامه دارد. شیرینی ها، تلخی ها، شادی ها و... هست. تفاوتی كه این سریال با كارهایی كه امروز از تلویزیون پخش می شود دارد؛ این است كه تلاش كردیم مقداری معرفت و حس و حال های خوب را به مخاطب منتقل كنیم و امیدوارم كه موفق باشیم.

توسلی درباره اینكه چقدر پژوهش درباره مسائل جوانان اتفاق افتاده عنوان كرد: شاید بیشتر از قبل بوده باشد و چیزی حدود 5-6 ماه كار تحقیق كردیم. سری اول این مجموعه را اصغر فرهادی نوشت و من به اتفاق آقای شاپور قریب كارگردانی كردیم. سری دوم را اكبر محلوجیان محمودیان و فرهاد نقدعلی نوشتند كه من كارگردانی كردم. سری سوم را 8 نویسنده نوشتند كه نویسنده‌های مختلفی هستند كه من در نهایت كل متن ها را یك بازنویسی كردم. آقایان؛ محلوجیان، نقدعلی، احدی‌نیا، زمانی، علیرضا محمودی و ... 8 نویسنده خوب این مجموعه هستند. اینها مجموعه بسیار خوب و اكثرا جوان هستند كه شرایط را به خوبی درك می‌كنند، دانشجو بودند و مسائل الان را می‌دانند. من گمان می‌كنم كه قصه‌های این نوبت شنیدنی‌تر باشد.

وی ادامه داد: تلاش كردیم كه یك شیرینی خاصی در این بچه ها باشد. این شیرینی نه فقط در متن و قصه و داستان بلكه در دكوپاژ، شكل ارائه كار و شیوه كارگردانی گنجانده شده تا شاید كمی حال مردم بهتر شود.

اصغر توسلی درباره حضور همكاران فصل‌های گذشته گفت: در آن مجموعه اول بچه‌ها در یك خانه ساكن می شدند كه عباس آقا كه آقای میرزایی آن را بازی می كردند، الان آقای میرزایی مسن شده است و خانه‌ای را در جای دیگری گرفته و به یاد آن روزها دوباره گروه دانشجویی را در خانه ساكن كرده و تعدادی از آن بازیگران مانند آقای میرزایی هستند.

وی اضافه كرد: گروه فنی آن بچه‌های قبل نیستند. آن‌ها همه مثل من مسن شدند. ما از بچه‌های نو با نگاه تازه‌تر استفاده كردیم. این سری جدید در 30 قسمت تهیه شده ولی احتمالا ادامه دار باشد. این سریال قبلا برای شبكه پنج تولید شده بود و الان هم برای شبكه 5 تولید می‌شود و فكر می‌كنم كه اواسط مهر ماه پخش شود. تهیه‌كننده این فصل از سریال روزگار جوانی سپهر محمدی است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پشت صحنه