پشت صحنه شنبه تا سه شنبه از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه

معتمدآریا: بازیگران سینمای ایران، زبانزد جهان هستند+فایل صوتی


فاطمه معتمدآریا با اظهار خرسندی از اینكه سینمای ایران جزو میراث فرهنگی جهان است گفت: می‌توانم بگویم سینمای ایران در بخش بازیگری نه تنها پیشرفت كرده بلكه زبانزد جهان است.

1400/06/23
|
10:48

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، فاطمه معتمد آریا، بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر و سیمین سینمای ایران، به مناسبت روزملی سینما در گفتگو با برنامه پشت صحنه رادیو تهران با تبریك روز ملی سینما گفت: من روز ملی سینما را به همه سینماگران شریف، محترم، وفادار و سخت كوشی كه در روزهای بسیار سخت و ناامیدكننده در جامعه تلاش می كنند تا بارقه‌ای از امید و نشاط را به جامعه برگردانند، تبریك می‌گویم. هرچند كه خیلی كار سختی است، با تمام رفتارهای نابخردانه، ناپسند و غیر‌انسانی كه روزهای اولیه امسال گریبان سینما را گرفت و بدون قدرشناسی حملات خیلی بدی به سینما شد. با این حال من این روز را به همه سینماگران تبریك می‌گویم و از راه دور از همه سینماگرانی كه ما طی این سالها نتوانستیم شرایط مساعد زیستی و یك زندگی ساده معمولی را از جهت وظایف صنفی برایشان تامین كنیم، عذرخواهی می‌كنم.

وی عنوان كرد: بسیار حرف درست و پسندیده‌ای است كه الان سینمای ایران جزو میراث فرهنگی جهان است. می‌توانم بگویم سینمای ایران درباره بخش تخصصی من كه بازیگری است نه تنها پیشرفت كرده بلكه زبانزد جهان است. فستیوالی نیست كه در طول سال یكی از همكاران ما جایزه بهترین بازیگر را نگیرد. بازیگرانی كه در قیاس با بازیگران بزرگ جهان قرار می‌گیرند و بهترین جایزه را می‌برند. این به نظر من مهم‌ترین اتفاقی است كه در عرصه بازیگری می‌افتد.

وی افزود: در عرصه كل سینما، بضاعت سینمای ما آن چیزی است كه در خارج از ایران محك زده می‌شود. یعنی بی نهایت، یعنی فوق العاده، یعنی سینمای ایران را جزو میراث فرهنگی جهان قرار می‌دهند. اما آن برخوردی كه در ایران با آن می شود، جدای از تحمل مخاطبان برای دیدن تصاویر مبتذل یا تصاویری كه ارزش نمایش ندارند، به سلیقه كسانی كه سیاست‌گذاری می‌كنند تا به سینمای ما جهت بدهند، برمی‌گردد. در صورتیكه سینما جهت نمی‌خواهد. سینما آنقدر پربار، غنی و زیباست كه مردم ما با آن هم‌ذات پنداری می‌كند. جزو افتخارات ایران است كه در طول سال‌های گذشته، سینمای ایران خیلی با وقار، شریف و كارآمد این راه پر فراز و نشیب را جلو برده است. از این جهت من، خودم سپاسگزار این سینمایی هستم كه با این همه سختی هنوز همراه مردم جلو می‌رود.

معتمدآریا در پاسخ به اینكه آیا در كارنامه كاری‌اش چیزی هست كه نخواهد تكرار كند، گفت: فقط ممنوعیت هاست كه دلم نمی‌خواهد تكرارشان كنم. فكر می‌كنم كه خانواده سینما و همراهی‌ من در این خانواده، آنقدر برایم لذت بخش بوده كه اگر هر لحظه اش تكرار شود، جز شعف چیز دیگری برایم ندارد.

در پایان این گفتگوی رادیویی آوید بزرگی مجری برنامه پشت صحنه به خاطرات بسیاری كه مخاطبان با نقش‌هایی كه معتمد آریا ایفا كرده است، اشاره كرد و این بازیگر اظهار كرد: مسلم بدانید كه تمام انرژی‌های خوب به همه ما می‌رسد. من نه فقط به عنوان عضوی از خانواده سینما بلكه همه سینما خوشحال خواهند شد وقتی كه ما خوشحالیمان را با یك بازیگر، سینماگر یا كسی كه در راه سینما همیشه پرتلاش بوده، تقسیم می كنیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
پشت صحنه