صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21 تا 22 به مدت 60 دقیقه

مهرداد خوشبخت، کارگردان فیلم آبادان یازده شصت، دومین مهمان تلفنی برنامه‌ی صحنه از رادیو تهران بود که با مسعود میر، مجری این برنامه در مورد فیلمش به گفتگو نشست.

"آبادان یازده شصت"، تنها فیلم در حوزه‌ی مقاومت است که مشخصا به تلاش و ایثار رادیویی‌ها در دوره‌ی دفاع مقدس پرداخته و این مساله اهالی رادیو را مشتاق تماشای فیلم کرده است.
در مراسم اختتامیه جشنواره‌ی فیلم فجر با پخش کلیپی از سردار شهید "حاج قاسم سلیمانی"، جایزه‌ی این بخش که از امسال به این رویداد فرهنگی افزوده شده به فیلم آبادان یازده شصت به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه‌کنندگی حسن کلامی تعلق گرفت.

کارگردان آبادان یازده شصت متولد سال 48 و فارغ‌التحصیل دوره‌ی سینمای جوان خوزستان بوده و به جز کارگردانی، از تدوینگران سینمای ایران نیز محسوب می‌شود.
خوشبخت در ارتباط با دلیل ساخت فیلم آبادان یازده شصت گفت: من خیلی سال بود که می‌خواستم در مورد آبادان فیلم بسازم. خودم بچه‌ی آبادان و از جنگ‌زده های آن شهر هستم. به نظرم رسید که یکی از جلوه‌های مقاومت مردمی را که در سینمای مقاومت به مشخصا پرداخته نشده، نقش رادیو است. این فیلم در زمانه‌ای که رسانه‌های بسیاری در اطراف مردم آنان را لبریز از اخبار کرده‌اند توانسته فعالیت اهالی رادیو را در ان زمان به خوبی به مخاطب معرفی کند.
وی در ارتباط با کاراکترهای فیلمش گفت: کتابی که پیش از ساخت فیلم هنوز چاپ نشده بود یکی از منابع تحقیقاتمان بود. در این فیلم مجموعه اتفاقاتی که برای پانزده نفر در دنیای واقعی افتاده است در پنج نفر جمع شده و داستان را روایت می‌‎کند.

خوشبخت در انتهای گفتگویش متنی را که روز گذشته به مناسبت بیست و دو بهمن در اینستاگرامش منتشر کرده بود برای مخاطبان رادیو تهران هم خواند. در گوشه ای از این متن که با پیام تسلیت به مردم برای شهادت سردار سلیمانی، جان باختگان پرواز اوکراین، سیل سیستان و بلوچستان آغاز شد، آمده است: 31 سال از پایان جنگ می‌گذرد و آبادانی که سه طرفش را آب شیرین گرفته بعد از 31 سال هنوز از مشکل آب شرب سالم و زیرساخت‌های شهری و انرژی در رنج است. روزگاری مردمانی چون آبادان یازده شصتی‌ها توانستند از شهرشان دفاع کنند تا به دست دشمن نیفتد. اما امروز بعد از 31 سال چیزی از آبادان نمانده. من به جای گفتن مرگ بر این و آن میگویم زنده باد کسانی که برای آبادانی کشورم قدم بر می‌دارند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • کرونا بلایی آسمانی است/ عکس انداختن های مکرر، باعث شد بیمار شوم+فایل صوتی

  • سعید راد: بازی در سریال دل اشتباه بود+فایل صوتی

  • اصلاحات جدید قوانین قضایی در راه است/ حکم پدر رومینا قابل فرجام خواهی است+فایل صوتی

  • بورس یکی از بهترین بازارها برای سرمایه گذاری است+فایل صوتی

  • علیرغم تمامی تهدیدات؛ گاندوی 2 را می سازیم+فایل صوتی

  • کنکور امسال بسیار متفاوت خواهد بود+فایل صوتی

  • از روزهای درد نگفتم ولی از روزهای درمان می‌گویم/ طوری در قلب مردم نفوذ کردم که کسی عصای دستم را نبیند+فایل صوتی

  • امکان برگزاری آنلاین جشنواره فیلم فجر وجود ندارد+فایل صوتی

  • آقازاده فقط یک فصل دارد/ تا به این لحظه از نظر سانسور محتوا در فشار شدید قرار نگرفته ایم+فایل صوتی

  • سرطان لوزالمعده دلیل مرگ ماه چهره خلیلی/ با شایعه پراکنی خاطر خانواده اش را مکدر نکنید+فایل صوتی