صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21 تا 22 به مدت 60 دقیقه

علی عامرهاشمی، بازیگر سریال سرباز، که در روزهای ماه مبارک رمضان از شبکه‌ی سه سیما در حال پخش است، معتقد است این مجموعه اصلا برای برای روزهای ماه رمضان مناسب نیست.

این بازیگر جوان که فعالیت هنری‌اش را مانند برادران بازیگرش از تئاتر شروع کرده، در برنامه‌ی سی‌ام اردیبهشت صحنه به مخاطبان رادیو تهران گفت: سریال سرباز در 52 قسمت تنظیم شده به همین جهت گزینه‌ی خوبی برای ماه مبارک رمضان نیست. قسمتهای نخست این سریال به خاطر شیوه‌ی خاص روایتی آنطور که می‌طلبید نتواست مخاطبان را به خود جذب کند اما به نظر می‌رسد مردم جدیدا به این شیوه در سریال عادت کرده اند و خوشبختانه بسیاری از سریال دوستان این مجموعه را هر شب دنبال می‌کنند و آن را بیشتر از روزهای اول دوست دارند.

او که در زندگی واقعی‌اش از سربازی معاف شده در این رابطه گفت: من به شیوه‌ی بسیار جالبی از سربازی معاف شدم. هدایت و هادی و هاشم، برادرهایم هر سه خدمت سربازی را انجام دادند اما من طبق قانون سه برادری آن روزها از خدمت معاف شدم. در آن موقع دانشجو بودم که این طرح اجرایی شد و خودم هم پیگیر ماجرا نبودم و پدرم فعالیت‌های اداری این کار را انجام داد و نهایتا من سربازی نرفتم. در سریال سرباز هم نقشی را بازی می‌کنم که از سربازی رفتن وحشت دارد.

هاشمی در جواب سوال مجری برنامه که سکانس‌های سریال در محیط پادگان با دنیای واقعی مطابقت ندارد و کمی لطیف تر از رفتاری است که با سربازان می‌شود گفت: برای ساخت سریال یک سری ضوابطی وجود دارد که در ساخت سریال ما هم وجود داشت . در محیط پادگان مشاور انتظامی داشتیم که ارتشی بود زیرا بخشی از کار زیر نظر مهارت آموزی ارتش بود. بنابراین سکانس‌‌ها کاملا مثل فیلمنامه ای که نگاشته شده بود ساخته نشده و مشاور انتظامی سکانس‌ها را تصحیح می کرد. مثلا سکانسی در سریال وجود دارد که من در زندانم و کلی بادکنک دورم است و آنها را میترکانم. متنی که درفیلمنامه نگاشته شده بود این بود که او داد و فریاد می‌کند و او را به بازداشتگاه می فرستند. اما مشاور انتظامی معتقد بود که طبق قوانین جدید نباید فرد به بازداشتگاه منتقل بشود چون در حال حاضر سربازهایی را که دچار اضطراب‌های شدید و سوء رفتار می‌شوند را قبل از بازداشتگاه به مشاور ارجاع میدهند.

وی گفت: من قرار بود در سریال نقش فردی را بازی کنم که از سربازی می‌ترسد و کامنت‌هایی هم که دریافت می‌کنم نشان می‌دهد که توانسته‌ام نقشم را خوب ایفا کنم چون خیلی‌ها به مزاح می‌گویند که حتما در زندگی حقیقی‌ام باید سربازی بروم تا این ترسم بریزد.

علی عامر هاشمی اوایل سال نیز در سریال کامیون به ایفای نقش پرداخت. او در مورد دلایل موفق نبودن این سریال از دید بینندگان می‌گوید: سریال کامیون در شرایط سختی ساخته شد. عوامل فیلم به دو دسته تقسیم شده بودند و با وجودی که هیچ کدام از افراد از کارشان کم نمی‌گذاشتند اما این گسستگی سبب شد تا کاستی‌های زیادی در طول ساخت سریال بوجود بیاید. در ضمن سریال همزمان با روزهای پخش سریال پایتخت روی آنتن شبکه ی دو سیما رفت. پخش سریال کامیون به عنوان سریال کمدی در کنار سریال کمدی پایتخت که جزو سبد فرهنگی گذاشته شده و 6 فصل از پخش آن می‌گذرد هرگز نمی‌توانست جایگاهی را در میان مردم کسب کند و یا با سریال کمدی پایتخت قابل رقابت باشد.

وی در پاسخ به مجری برنامه که چرا علی‌رغم بازی در دو سریال در فاصله‌ای نزدیک و قرار گرفتن در کنار چند برادر دوست داشتنی در عرصه ی بازیگری هنوز شهرتی که سزوار آن است را کسب نکرده گفت: به نظر من بازیگری قابلیت سوپر استار شدن را دارد که چندین فاکتور را با هم داشته باشد. مثلا مجرد بودن، طرز لباس پوشیدن با مد جدید، قد و قامت و چهره و .....که شامل بنده نمی‌شود. من این حرفه را از تئاتر شروع کردم و همیشه به بازیگری به عنوان یک حرفه و شغل نگاه کردم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • خروج از برجام و توقف اجرای پروتکل های الحاقی+فایل صوتی

  • خانه امن تجربه ای متفاوت برای من است+فایل صوتی

  • اعتصاب غذا برای کسب خواسته های حداقلی+فایل صوتی

  • قبول مدیرعاملی پرسپولیس؛ تصمیمی اشتباه بود+فایل صوتی

  • دروغ گفتن کار مشکلی نیست اینجا/ تعداد حاج رضا تهرانی ها در جامعه ما اندک است+فایل صوتی

  • بودجه جشنواره موسیقی نواحی صرف ساخت مستند پیشکسوتان می‌شود +فایل صوتی

  • فصل دوم سریال نجلا ساخته می شود+فایل صوتی

  • تئاتر در اولویت اول مردم نیست+فایل صوتی

  • مومو خطر ندارد/ پرونده وحید خزایی در حال پیگیری است+فایل صوتی

  • منافقان آلبانی نشین منشأ خبر فروش کلیه ایرانی به عراقی‌ها+فایل صوتی