صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21 تا 22 به مدت 60 دقیقه

کارگردان فیلم‌های تگزاس و خروس جنگی به دعوت عوامل صحنه‌ی رادیو تهران، مهمان این برنامه شده و از تجربه‌کار در تلویزیون صحبت کرد.

سیدمسعود اطیابی، کارگردان، تهیه کننده و مدیرتولید ایرانی است. او که ساخت مجموعه‌ی سی قسمتی کامیون که در ایام عید نوروز از شبکه‌ی دو سیما پخش شد را در کارنامه‌ی کاری اش ثبت کرد از نظارت‌های غیر منسجم بر مجوعه‌های تلویزیونی که روند کار را با مشکل مواجه می‌کند انتقاد کرده و از مسئولان رسانه‌ی ملی خواست در این مورد تجدید نظر کنند.

مهمان آخرین روز اردیبهشت ماه برنامه‌ی شبانگاهی صحنه با اشاره به اینکه بسیار علاقه‌مند به حضور در ساخت مجموعه‌های تلویزیونی است گفت: تلویزیون به هر حال چون رسانه‌ی ملی است و مردم در اقصی نقاط کشور مخاطب آن هستند عرصه‌ی مناسبی برای فعالیت هنری است و بنده هم به همین دلیل به کار در تلویزیون علاقه دارم. البته کار با تلویزیون سختی‌هایی را هم دارد اما برای مردم کار کردن در نهایت خوب است.

اطیابی در ارتباط با سریال کامیون گفت: چون این سریال 30 قسمته و در بازه‌ی زمانی کوتاهی بدون داشتن فیلمنامه‌ی کامل باید ساخته می‌شد و همچنین سه ماه از کار ما در جریان مبارزه با کرونا انجام گرفت این بیماری مزید بر علت شد که کار ما به سختی پیش برود. برای ساخت این مجموعه به دو گروه و زمانی هم سه گروه تقسیم شدیم تا بتوانیم کار را در زمان مقرر تمام کنیم.

وی با اشاره به نظارت‌های متعدد تلویزیون در زمان ساخت مجموعه هم گفت: البته من با نظارت اساسی اصلا مشکلی نداشتم بلکه خیلی هم موافقم. افرادی که در پخش کار می‌کنند بسیار دقیق هستند و ما از این نظارت‌ها ناراضی نبودیم اما نظارت‌های متعدد بر کار که قطعا با دلسوری همراه بود برای ما مشکل ساز شد. وقتی نظارت‌ها چندگانه می‌شود و هر کدام از این گروه‌های نظارتی با نظراتی متفاوت، چند گانه برای یک مجموعه نظر می‌دهند قطعا در در کار وقفه ایجاد شده و مشکلاتی را برای عوامل سازنده‌ی مجموعه بوجود می‌آورد. اما جمع‌بندی‌ها نشان می‌دهد این نظارت چندگانه زیاد درست نیست.
اطیابی خاطرنشان کرد: البته نظارت بر رسانه‌ی ملی مهمترین بخش در نطام کشور است. اما اگر شبکه‌های تلویزیونی به صورت مستقل بر مجموعه‌ها نظارت کنند بهتر از آن است که نظارت‌ها به صورت متمرکز انجام گیرد و نهایتا این رویه نمی‌تواند در تمامی برنامه‌های نمایشی سیما تاثیر مثبتی بگذارد. چون یک نظر و یک سلیقه بر تمام مجموعه‌ها حاکم می‌شود و این در حالی است که شبکه‌های مختلف با مدیران متفاوتی که دارد بهتر است ارزیابی مستقل‌تری داشته باشد و انسجام کارشان سبب شود مجموعه‌های بی نقص‌تری را روی آنتن داشته باشیم و مخاطبان از مجموعه رضایت بیشتری داشته باشند.

وی در بخش دیگری از گفتگو با صحنه گفت: فیلم‌های حادثه‌ای، کمدی، سیاسی از ژانرهایی است که در آنها فعالیت کرده‌ام. البته ورود بر این ژانرها مستقیما به علاقه‌ی من بازنمی‌گردد و واقعیت این است که من به نیاز‌های جامعه برای انتخاب نوع فعالیتم توجه می‌کنم.
این کارگردان ایرانی افزود: نیاز جامعه‌ی ما در حال حاضر پس از گذر از مشکلات اخیر شادابی است و هنرمندان هم باید دست به کار شده و این نیاز جامعه را مرتفع کنند. همچنین به لحاظ تنوع بصری و موضوعی و شاداب کردن خانواده‌ها و با توجه به اینکه در سال جهش تولید قرار داریم باید جامعه‌ی شادابی داشته باشیم تا نیروی کار کشور هم شاداب‌تر عمل کند.

اطیابی فیلمسازی است که برایش مهم است فیلمهایش اکران شود و فروش خوبی داشته باشد. اما هنوز فیلم "ماه گرفتگی" پس از چهارسال اکران نشده است.
وی گفت: ماه گرفتگی فیلمی است که روی آن نظرات مختلفی ارائه شد و در فضای خوبی اکران نشد و جو حاکم بر فیلم‌ها برای "ماه گرفتگی" مناسب نبود. اما به زودی زمینه‌ی نمایش آن در حال فراهم شدن است.
کارگردان فیلم تگزاس گفت: این روزها که سینما تعطیل است بهترین فرصت برای متولیان این عرصه‌ی هنری است که از فرصت استفاده کرده تا به آیین‌نامه‌های ضعف دار رسیدگی کنند. الان قطار سینما ایستاده است و بهترین زمان برای آچارکشی و تعویض پیچ و مهره‌های فرسوده است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • خروج از برجام و توقف اجرای پروتکل های الحاقی+فایل صوتی

  • خانه امن تجربه ای متفاوت برای من است+فایل صوتی

  • اعتصاب غذا برای کسب خواسته های حداقلی+فایل صوتی

  • قبول مدیرعاملی پرسپولیس؛ تصمیمی اشتباه بود+فایل صوتی

  • دروغ گفتن کار مشکلی نیست اینجا/ تعداد حاج رضا تهرانی ها در جامعه ما اندک است+فایل صوتی

  • بودجه جشنواره موسیقی نواحی صرف ساخت مستند پیشکسوتان می‌شود +فایل صوتی

  • فصل دوم سریال نجلا ساخته می شود+فایل صوتی

  • تئاتر در اولویت اول مردم نیست+فایل صوتی

  • مومو خطر ندارد/ پرونده وحید خزایی در حال پیگیری است+فایل صوتی

  • منافقان آلبانی نشین منشأ خبر فروش کلیه ایرانی به عراقی‌ها+فایل صوتی