صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا سه شنبه از ساعت 21:00 به مدت 55 دقیقه

علی اوجی تهیه کننده فیلم خائن‌کُشی مسعود کیمیایی با اظهار خرسندی از حضور در ساخت این فیلم گفت: خائن کشی، تجربه ای خوشایند برای من بود و همکاری با آقای کیمیایی برای من افتخار است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی اوجی در گفتگوی تلفنی با برنامه صحنه 16 فروردین درباره کم و کیف همکاری اش با مسعود کیمیایی در فیلم سینمایی خائن‌کُشی به مصطفی امامی مجری این برنامه گفت: همکاری با آقای کیمیایی عزیز و بزرگ برای من افتخاری بود. خدا را صد هزار مرتبه شکر که بدون مشکل حدوداً با دو ماه و نیم فیلمبرداری، سه ماه پیش تولید و مجموعا در 6 ماه این کار را که پروژه ای تقریباً تاریخی بود را تمام کردیم. به هر حال این فیلم، فیلمی سخت بود و تجربه بزرگ و خوش‌آیندی برای من به همراه داشت. هم به لحاظ تاریخی بودن، هم به لحاظ دکور‌های بزرگی که ساختیم - یک فیلم وقتی به زمان دیگر می‌رود چالش‌ها و سختی خودش را دارد. کار کردن با استاد بزرگ سینمای ایران، مسعود کیمیایی افتخار بسیار بزرگی است.

وی افزود: این کار با کارهای دیگر آقای کیمیایی متفاوت است و می‌توانم بگویم آقای کیمیایی تا به حال با این حال و هوا کار نکرده‌اند‌. این سی‌امین فیلم آقای کیمیایی و یکی از متفاوت ترین آثار ایشان است که در بین بازه سال‌های 1330، 1331 می‌گذرد. با توجه به شناختی که جناب آقای کیمیایی از موضوع سیاسی و اجتماعی دوران های مختلف دارند، فکر می‌کنم فیلم متفاوتی شود. الان در مرحله تدوین هستیم، همان طور که فیلم سختی است، به همین اندازه هم تدوین آن سخت است که خانم عبدالوهاب آن را انجام می دهند. بعد از تدوین صداگذاری، اصلاح رنگ و نور، موسیقی متن و غیره است که ان‌شاءالله برای ماه های آینده آماده می شود.

در ادامه این گفتگو مصطفی امامی به بازی اوجی در مجموعه ملکه گدایان و تجربه های متنوع وی اشاره کرد و وی در پاسخ گفت: به هر حال هر چه بیشتر تلاش کنید، بیشتر هم بهره خواهید برد. لطفی که مردم عزیز و شما به من دارید را روی چشمانم می گذارم و سپاسگزارم.

وی افزود: اصولاً با هر کار به صورت مستقل برخورد می کنم. امسال هم فیلم روزی روزگاری آبادان به همراه آقای اسکندری را در جشنواره فجر تهیه کرده بودم که فیلم موفقی هم بود. سعی می کنم هر کاری را به صورت مستقل ببینم و مسائل را قاطی نکنم. سعی و تلاش می‌کنم تا به نحو احسن انجام دهم. درباره بازیگری هم همین طور است. وقتی یک کاراکتر را به من می سپارند، مثلاً در ملکه گدایان به عنوان آخرین کاری که از من پخش شده است، سعی کردم در رویارویی با نقشم و مجموعه سریال یک تصمیماتی بگیرم و آن کاراکتر را اجرا کنم. کاراکتر سیامک که نقش آن را بازی می کنم، محصول این رفتار است که برای خودم چارچوب هایی که در بازیگری مدنظر دارم را رعایت کنم و به نقش، راکورد، امتداد آن در سریال و... توجه داشته باشم. در تهیه‌کنندگی هم همین است. تهیه‌کننده فیلم باید حواسش جمع باشد، موسیقی، سینما و مونتاژ بداند. او باید انتخاب‌های درستی برای تیم و عواملش داشته باشد. به هر حال هر کدام اینها مستلزم تمرکز بالا و تلاش بسیار است. نمی‌گویم که خوب بودم اما تلاش می کنم که ان‌شاءالله خوب باشم.

وی درباره فعالیت در حوزه موسیقی و ادامه همکاری با رضا یزدانی گفت: این کاری است که سالیان سال انجام داده‌ام. در موسیقی، من یک ارکستر بزرگ به نام "آوام" دارم که کارهای کلاسیک را اجرا می‌کنیم. در آخرین اجرای آن در تالار وحدت کارهای گوستاو مالر و پرایزنر را روی صحنه بردیم. کار پیش رویمان "شب موریکونه" است که قرار است آثار انیو موریکونه را روی صحنه ببریم. اصولا موسیقی برایم همیشه جدی بوده است. تلاش کردم که همیشه حفظش کنم. با رضا یزدانی هم همیشه سمت نگاهمان به یک طرف بوده است. ایشان هم به من لطف دارد و به هر حال این همکاری ادامه پیدا کرده است و کارهای موسیقی جدی تر شده است. همکاری هایی با رضا یزدانی دارم و مجموعه کارهای بی‌کلام، مجموعه کارهای سمفونیک دارم که به گوش مخاطب احترام می‌گذارد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • از تکرار نقش فخرالزمان فراری بودم+فایل صوتی

  • تمام سکانس های سریال "نون خ" پیام اجتماعی دارند+فایل صوتی

  • استقبال خانواده ها از فیلم سینمایی منطقه پرواز ممنوع+فایل صوتی

  • سینمای کودک و نوجوان نباید به سمت سوپر استارها برود+فایل صوتی

  • خاطره بازی آلبوم"حواست به من باشه" با علی انصاریان+فایل صوتی

  • مسئولان و والدین، دو مانع اصلی در تولید محتوا برای کودکان+فایل صوتی

  • صدور مجوز برای فعالیت های مجاز خوانندگان زیرزمینی+فایل صوتی

  • بازی راحت بازیگران طنز در ژانرهای اجتماعی+فایل صوتی

  • سفره داری و رسیدگی به فقرا و مستضعفان ادامه راه ائمه و حرکت امام حسین (ع) است+فایل صوتی

  • چرا شهاب حسینی باید با هجمه روبرو شود؟/ برای پول کار نمی‌کنم+فایل صوتی