صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:00 به مدت 30 دقیقه

برنامه‌ی مردم محور تهران تو، پس از آنکه رییس جمهوری اعلام کرد از 15 تا 31 تیر ماسک زدن در اماکن سرپوشیده الزامی خواهد بود، از مخاطبانش پرسید به نظرشان چرا زدن ماسک از همین امروز اجباری نشده است؟

رییس جمهوری زمان اجرای قانون الزامی شدن استفاده از ماسک را 15 تیر اعلام کرده است اما گفته در صورت نیاز اجرای این قانون تا آخر مردادماه اعتبار خواهد داشت.

محمد از تهران در پاسخ به این سوال به وحید رونقی، مجری تهران تو گفت: زدن ماسک کار درستی است و به نظر می‌رسد بهترین راه برای جلوگیری از شیوع بالای کرونا در میان مردم باشد با این وجود متعجبم که چرا مسئولان ما از تجارب کشورهایی که در امر مقابله با کرونا خوب عمل کرده‌اند استفاده نمی‌کنند.
وی که خود را یکی از کارمندان خط سه متروی پایتخت معرفی کرد افزود: مردمی که در مترو تردد داشتند در روزهای نخست شیوع کرونا اکثرا ماسک استفاده می‌کردند. اما واقعیتی که الان در متروی تهران وجود دارد این است که شاید 20 درصد از مردم ماسک دارند. بنده یکی از دلایل این مساله را بی‌توجهی خود رییس جمهور در استفاده از ماسک می‌داند چون هیچ‌گاه ایشان را با ماسک ندیده‌ام.
این شهروند تهرانی اظهار داشت: علی‌رغم آنکه بسیاری می‌گویند افرادی در متروها هستند که از ورود مسافران بدون ماسک به ایستگاه‌ها و قطارها جلوگیری می‌کنند اما من به‌هیچ عنوان در خط سه متروی تهران که در آن مشغول کارم همچین چیزی ندیده‌ام. هرگز هم چنین اتفاقی نخواهد افتاد زیرا دولت نیروی این کار را ندارد و زیرساختش برای نظارت بر تخلفات در این حوزه آماده نیست.

اسماعیل باستانی، تهیه کننده‌ی تهران تو نیز به عنوان یکی از شهروندان تهرانی به جمع "تهران تو" پیوسته و گفت: به دلیل ضعف عملکرد دولت در جاهای دیگر متاسفانه برخی از خدماتی که به خوبی انجام دادند اصلا به چشم مردم نیامد. ستاد ملی کرونا در روزهایی که این بیماری مهمان ناخوانده‌ی کشورمان است بسیار خوب عمل کرد. اما متاسفانه مردم به پروتکل‌ها و قوانین بهداشتی این ستاد اهمیتی ندادند و امروز شاهد سه رقمی شدن میزان روزانه‌ی فوتی‌های کرونا در کشورمان هستیم.

شهروند دیگری نیز در تماس با "تهران تو" افزود: بنده در شهرداری مشغول به کارم و هر روز شاهد برگزاری گردهمایی هایی در شهرداری هستیم که مدعوین آنها هیچ کدام از ماسک استفاده نمیکنند.
وی افزود: لزومی ندارد که برای استفاده از ماسک تاریخ تعیین شود. ماسک زدن در زمان حاضر ضروری است و مردم باید آنقدر درک و شعور داشته باشند که در فضاهای سرپوشیده ماسک استفاده کنند.

در پیامکی به برنامه نیز آمده است: به نظرم نفعی در این میان برای دولت وجود دارد که قانون الزامی شدن استفاده از ماسک را از 15 تیر اعلام کرده است.

در پیامی صوتی به برنامه از ستاد مبارزه با کرونا گلایه شده است که قوانینی ناکارآمد وضع می‌کند. به جای اینکه با وضع قوانین جدید از تجمعات جلوگیری کنند و ساعات کار را زمانبندی کنند تا ازدحام در وسایل نقلیه‌ی عمومی بوجود نیاید قانون‌های بی اثر وضع می‌کنند.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • حرفهای رییس جمهور برای تمدید اجاره‌ها ضمانت اجرایی ندارد

  • ساخت خانه یا لانه؟

  • فیلتر اینستاگرام، راهی برای دور کردن افکار مردم از مشکلات اقتصادی

  • مردم از نمایندگان مجلس ارزانی و کار می‌خواهند

  • امیدواریم مجلس بیشترین توجه را به موضوعات اقتصادی داشته باشد

  • گرانی‎‌های سالانه تبدیل به گرانی‌ روز به روز رسیده است

  • تماس با 124 نتیجه‌ای ندارد

  • طرح برخورد با تخلف عابران پیاده، خلأ قانونی دارد

  • سهام داران بورس متضرر می‌شوند یا منتفع؟

  • اخذ مالیات از مالکان خانه‌های خالی از سکنه نفعی برای مردم ندارد