بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

روغن موتور خودرو، به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته است+فایل صوتی

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و فیلتر و تعویض روغن تهران گفت: هیچگونه افزایش قیمتی از سوی تولیدكنندگان روغن خودرو و سازمان حمایت از مصرف‌كنندگان و تولیدكنندگان، اعمال نشده است؛ در اسرع وقت به شكایت مردم درخصوص گران فروشان رسیدگی می‌كنیم.

1401/08/23
|
10:20
|

روغن موتور خودرو به هیچ وجه افزایش قیمت نداشته است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران؛ محمدرضا آل سارا رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و فیلتر و تعویض روغن تهران، در گفت و گو با "بازار تهران" رادیو تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا اخیرا قیمت روغن خودرو افزایش داشته است یا خیر؟ تصریح كرد: خیر؛ هیچگونه افزایش قیمتی نه از سوی سازمان حمایت از مصرف كنندگان و تولیدكنندگان و نه از سوی تولید كنندگان اعمال نشده است. شاید فردی روغن موتور را گران بفروشد ولی دلیل بر افزایش قیمت نیست.

عرضه روغن‌های تقلبی به شدت كاهش پیدا كرده است
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و فیلتر و تعویض روغن تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا همچنان با پدیده روغن‌های تقلبی در بازار مواجه هستیم؟ تصریح كرد: خوشبختانه با هماهنگی كه بین نهادهای نظارتی بوجود آمده است عرضه روغن‌های تقلبی به شدت كاهش پیدا كرده است. پیش از این توصیه كرده بودیم مصرف كنندگان روغن خودرو را از واحدهای صنفی كه پروانه فعالیت دارند تهیه كنند به دنبال این توصیه خوشبختانه به ندرت شاهد عرضه روغن‌های تقلبی هستیم.

تولید روغن خودرو داخلی، بیش از نیاز كشور است
وی افزود: تولید روغن خودرو داخلی بیش از نیاز كشور است؛ برخی از تولیدكننده ها در دفاتر اتحادیه ما نمایندگی دایر كردند تا اعضای صنف ما در صورت نیاز به روغن تولیدكنندها به سرعت روغن‌ آنها را تامین كنند.

تعویض روغنی‌ها اجازه ندارند خدمات اضافی به مصرف كنندگان تحمیل كنند
آل سارا در پاسخ به اظهارات شنوندگان برنامه مبنی بر اینكه در برخی از تعویض روغنی‌ها خدمات به صورت سبدی ارائه می‌شود یعنی علاوه بر تعویض روغن خدمات دیگری را به اجبار به مراجعه كنندگان تحمیل می‌كنند؛ بیان كرد: در گذشته چنین مشكلاتی وجود داشت ولی این مشكل رفع شده است. اكنون واحدهای صنفی دارای پروانه كسب اینكار را نمی‌كنند مگر واحدهایی باشند كه بدون پروانه كسب فعالیت می‌كنند. ما به كارخانه‌ها اجازه نمی‌دهیم كه جنسی را به اعضای صنف ما تحمیل كنند در نتیجه اعضای صنف ما هم اجازه ندارند هیچگونه خدماتی را به مصرف كنندگان تحمیل كنند.

در اسرع وقت؛ به شكایت مردم درخصوص گران فروشی رسیدگی می‌كنیم
وی در پاسخ به پرسش شنونده برنامه مبنی بر اینكه خودرو دنا پلاس دارند و ابتدای سال 1401 برای تعویض روغن 600 هزار تومان پرداخت كردند و اكنون برای تعویض روغن مجدد به نمایندگی ایران خودرو مراجعه كردند و 1 میلیون و 200 هزار تومان پرداخت كردند؛ تصریح كرد: نمایندگی‌ها زیر مجموعه اتحادیه فروشندگان لاستیك و فیلتر و تعویض روغن تهران نیستند و استقلال دارند. ما به اعضای اتحادیه كه مجوز كسب دارند نظارت می‌كنیم نه نمایندگی‌ها.
قیمت اصلی روغن همان نرخ درج شده روی بسته بندی است؛ اگر واحدهای صنفی كه مجوز دارند روغن را گران بفروشند مردم می‌توانند با مراجعه به اتحادیه از آن واحد صنفی شكایت كنند؛ بلافاصله و در كوتاه‌ترین زمان ممكن به شكایت آنها رسیدگی می‌شود.

نرخ نامه تعویض روغن برای سال 1400 است
رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیك و فیلتر و تعویض روغن تهران در پاسخ به این پرسش كه آیا نرخ نامه‌ای برای خدمات تعویض روغن وجود دارد؟ هر ساله بر اساس میزان تورم نرخ نامه تغییر می‌كند ولی نرخ نامه فعلی برای سال 1400 است و فعلا افزایش قیمت نداریم.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران