بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

ایران می‌تواند كریدور مواصلاتی شرق به غرب شود+فایل صوتی

عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: با ایجاد كنسرسیوم حمل و نقل میان ایران و قزاقستان؛ ایران می‌تواند كریدور مواصلاتی به غرب و بازارهای اروپایی باشد.

1401/09/05
|
13:56
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حمیدرضا صالحی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت و گو با "بازار تهران" رادیو تهران درخصوص تاسیس این كنسرسیوم اظهار داشت: كشور قزاقستان در حوزه‌های مختلف اقتصادی جایگاه خوبی بین اعضای اتحادیه‌ی كشورهای مستقل مشترك‌المنافع (C.I.S) دارد. همچنین در زمینه انرژی جزو كشورهای سردمدار است و از بُعد ژئوپلیتیك نیز جایگاه خوبی دارد.
لازمه تحقق اهداف پروژه‌های این چنینی تجاری سازی شدن این پروژه‌ها است.

وی افزود: متاسفانه طی سال‌های گذشته به دلیل تحریم‌ها و مشكلاتی كه در سرمایه گذاری داشتیم نتوانستیم راه‌های مواصلاتی با كشورهای همسایه را تقویت كنیم ضمن اینكه راه‌های مواصلاتی درون كشوری نیز باید به روز شود.

عضو اتاق بازرگانی ایران تصریح كرد: با ایجاد این كنسرسیوم ایران می‌تواند كریدور مواصلاتی غرب به شرق شود. كشور قزاقستان می‌تواند نماینده كشورهای مستقل مشترك‌المنافع و ایران مسیر مواصلاتی تجارت به غرب و بازارهای اروپایی باشد.

صالحی در پایان تاكید كرد: ما برای ارتباط با هر كدام از اعضای كشورهای (C.I.S.) باید برنامه ریزی مشخصی داشته باشیم؛ ضمن اینكه ارتباط با این كشورها درصورتی امكان‌پذیر است كه روابط بانكی با این كشورها را حل كنیم تا زمانی كه این مشكل برطرف نشود موفق نخواهیم بود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب‌سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
بازار تهران