بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

قیمت گوشت مرغ، تابغ هزینه‌های تولید است+فایل صوتی

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: قیمت گوشت مرغ همانند سایر اقلام تولیدی در كشور تابع هزینه‌‌های تولید است؛ اگر این هزینه‌ها متغیر باشد قیمت كالای تولیدی نیز متغیر خواهد بود.

1402/11/04
|
11:01
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدعلی كمالی مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: قیمت گوشت مرغ همانند سایر اقلام تولیدی در كشور تابع هزینه‌‌های تولید است؛ اگر این هزینه‌ها متغیر باشد قیمت كالای تولید شده نیز متغیر خواهد بود.

وی افزود: نرخ ارز و نهاده دامی طی سال جاری تغییرات زیادی داشته است و هزینه مازادی به تولیدكنندگان تحمیل كرده است.

كمالی گفت: با مدیریت عرضه و تقاضا در بازار مرغ، قیمت این محصول در بازار به تعادل می‌رسد. امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل عرضه و تقاضا مدیریت شد.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی افزود: طی ماه‌های آذر و دی ركورد جوجه روزی در تاریخ كشور شكسته شد. 144 میلیون جوجه ریزی در آذر و 152 میلیون جوجه‌ریزی در دی داشتیم.

وی افزود: دولت باید بر اساس هزینه‌های تحمیل شده به تولیدكننده، قیمت حمایتی را اعلام كند.
تولیدكننده باید بتواند در صورت تولید مازاد و عدم تقاضای بازار محصول خود را صادر و یا با حداقل قیمت به تشكل‌ها و یا شركت‌های پشتیبانی بفروشد؛ در این صورت است كه تولیدكننده می‌تواند به تولید ادامه دهد.

مشاور اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی گفت: روال بر این بوده كه قیمت گوشت قرمز نسبت به گوشت سفید مرغ 3.5 برابر باشد ولی اكنون این اختلاف بیش از 5 برابر است.
گوشت مرغ هنوز ارزان‌ترین و با كیفیت‌ترین پروتئینی است كه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

وی در پایان افزود: نمایندگان آینده مجلس باید تدبیری بیندشیند كه وظیفه نظارت و سیاست‌گذاری دولت تقویت شود؛ و تشكل‌ها نقش تولید و تنظیم بازار را بر عهده داشته باشند. همچنین ثبات در سیاست‌ها وضع شده از دیگر موارد مهمی است كه نمایندگان آینده مجلس باید به آن توجه داشته باشند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران