بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

كفش ایرانی باید بر اساس استاندراد جهانی سایزبندی شود+فایل صوتی

رئیس صنف كیف و كفش گفت: باید سایزبندی كفش‌های ایرانی بر اساس استاندارد جهانی و نیم شماره سایزبندی شود؛ تا تولیدات كشورمان در تمام كشورهای جهان قابل استفاده باشد.

1402/11/08
|
07:45
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، احمد گازرانی رئیس صنف كیف و كفش در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: خوشبختانه صنعت كیف و كفش با شتاب زیادی در حال رشد است و به مرحله‌ای رسیده كه می‌تواند با كالای خارجی رقابت كند.

وی افزود: مشكل ما در این صنعت نبود نیروی كار متخصص در این حوزه است. بیشتر برندهای داخلی معتبر و شناخته شده نیروی كار ماهر ندارند. باید برای آینده؛ دانش‌آموزان مقطع متوسطه را متناسب با نیاز كشورمان پرورش دهیم.

گازرانی تصریح كرد: به خاطر تعصبی كه به كشورمان داریم به تولید ادامه می‌دهیم.

وی افزود: كفش‌های ایرانی با یك شماره تغییر و سایزبندی می‌شوند؛ این در حالی است كه در سایر كشورهای جهان كفش با نیم شماره سایزبندی می‌شود. باید سایزبندی كفش‌های ایرانی بر اساس استاندارد جهانی باشد تا تولیدات كشورمان در تمام كشورهای جهان قابل استفاده شود. تاكنون كفش ایرانی تبریز، همدان، مشهد، زنجان و اسلام‌شهر در دنیا جایگاه خوبی پیدا كردند.

وی در پایان خاطر نشان كرد: امروز كشور تركیه نیروهای كار ماهر ایرانی را جذب می‌كند. البته تولید نیروی كار ماهر هم می‌تواند برای كشور ارزآوری داشته باشد.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران