بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

واردات گوشت الزامی است+فایل صوتی

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: باید واردات گوشت افزایش پیدا كند؛ اگر واردات نداشته باشیم و بازار در اختیار تولیدكنندگان داخلی باشد در بازار اعمال نرخ می‌كنند.

1402/11/11
|
11:31
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علی‌اصغر ملكی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: در هفته جاری قیمت هركیلوگرم گوشت گوسفندی 10 تا 15 هزار تومان ارزان شد. كاهش قدرت خرید مردم، یكی از دلایل ارزانی گوشت است.

وی افزود: خرده‌فروشان شقه گوسفندی را 510 تا 515 هزار تومان خرید و با 10 درصد سود معادل 570 تا 580 هزار تومان عرضه می‌كنند. قیمت ران گوسفندی با قیمت شقه گوشتی متفاوت است و حدود 670 هزار تومان فروخته می‌شود.

ملكی اظهار داشت: قیمت 700 هزار تومانی هركیلوگرم گوشت گوسفندی را قبول نداریم و این قیمت منطقی نیست.

وی تاكید كرد: خوراك دام باید با قیمت مناسب به دامداران عرضه شود تا دامداران دام خود را به بازار عرضه كنند؛ قیمت دام زنده را دامدار تعیین می‌كند.

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: امور پشتیبانی امور دام در حال فعالیت هستند و قول دادند از 15 اسفند به بعد گوشت با قیمت مناسب‌تری به دست مصرف كننده برسد.

ملكی افزود: باید برای تامین نیاز بازار واردات گوشت باید بیشتر شود؛ دامداران دام خود را عرضه كرده‌اند و دام زیادی در اختیار ندارند. اگر واردات نداشته باشیم و بازار در اختیار تولیدكنندگان داخلی باشد در این بازار اعمال نرخ می‌كنند.

وی در پایان خاطرنشان كرد: شهروندان در صورت مشاهده گران فروشی می‌توانند، با سامانه 124 وزارت صمت ارتباط و شكایت خود را ثبت كنند. تعزیرات در اولین فرصت به شكایات ثبت شده رسیدگی می‌كند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران