بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

تا اجرای بودجه سال 1403؛ مشمولان فعلی از لیست دریافت یارانه حذف نمی‌شوند+فایل صوتی

رئیس مركز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان وزارت تعاون گفت: تا اجرای بودجه سال 1403؛ به هیچ عنوان مشمولان از لیست دریافت یارانه نقدی حذف نمی‌شوند.

1402/12/02
|
13:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، علیرضا محمدی رئیس مركز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: سرپرستان خانوار می‌توانند برای اطلاع از آخرین وضعیت دهك‌بندی خود به سامانه حمایت به نشانی hemayat.mcls.gov.ir مراجعه كنند.

وی افزود: یارانه هیچ فردی در بهمن حذف نشده و فقط دهك‌بندی‌ها تغییر كرده است.

محمدی یادآور شد: 20 دی سال جاری اطلاعات یارانه بگیران در سامانه حمایت به روز رسانی شد؛ بر این اساس دی ماه دهك بندی جدید اعلام و صدك 100 و 99 كه 10 درصد خانوارها بودند از لیست یارانه بگیران حذف شدند.

رئیس مركز مطالعات و اطلاعات رفاه ایرانیان وزارت تعاون، كارو رفاه اجتماعی گفت: طبق قانون هر شش ماه یكبار دهك‌بندی‌ خانوارها تغییر می‌كند، تا اجرای بودجه سال 1403 به هیچ عنوان مشمولان از لیست دریافت یارانه نقدی حذف نمی‌شوند.

وی افزود: طرح فجرانه با یارانه مضاعف 220 هزار تومانی از 20 بهمن 1402 تا 20 اردیبهشت 1403 در حال اجرا است؛ در طرح فجرانه، ضمن اینكه اعتبار تشویقی یارانه از 120 به 220 افزایش یافته است، شرط خرید 200 هزار تومان هم حذف شده است.
شرط بهره‌مندی از این اعتبار، خرید كالا در طرح كالابرگ است به‌گونه‌ای كه اگر یك قلم كالا هم در این طرح بخرید، مابه‌التفاوت آن از 220 هزار تومان پرداخت می‌شود.

وی در پایان یادآور شد: شماره تلفن 0216369 به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی سوال‌های شهروندان در خصوص دریافت یارانه است.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران