بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

خواستار خرید حمایتی دولت از دامداران هستیم+فایل صوتی

رئیس شورای تامین كنندگان دام كشور گفت: با هدف جلوگیری از ضرر و زیان دامداران؛ خواستار خرید حمایتی دام توسط دولت از دامداران هستیم.

1403/01/15
|
14:37
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، منصور پوریان رئیس شورای تامین‌كنندگان دام كشور در گفت و گو با ویژه برنامه «بازار تهران» اظهار داشت: در بخش دام سبك رشد خوی در پاییز و زمستان داشتیم. اكنون جمعیت دام آماده كشتار در نیمه دوم تعطیلات نوروز افزایش داشته و باید برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.
با قائم مقام وزیر جهاد كشاورزی مكاتبه داشتیم و درخواست كردیم بخشی از دام آمده كشتار را با هدف حمایت از دامداران خریداری كند.

وی یادآور شد: سال گذشته برای تنظیم بازار گوشت واردات خوبی داشتیم و همین واردات منجر به ایجاد تنفس برای دام‌های داخلی و افزایش آنها شد.

پوریان گفت: در این ماه 250 تا 300 هزار رأس گوساله آماده كشتار است؛ سال گذشته چنین شرایطی نداشتیم و تعداد دام‌ موجود بسیار كم بود.
وضعیت ذخایر دامی خوب است ولی دلیل بر ارازن شدن قیمت گوشت نیست، باید راهكاری اندیشیده شود تا با خرید حمایتی از دامدار گوشت را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهیم.

رئیس شورای تامین‌كنندگان دام كشور گفت: هركیلوگرم دام زنده 210 هزار تومان به صورت گله به فروش می‌رسد.

وی تاكید كرد: بازار ما نیاز به گوشت با قیمت مناسب دارد، متاسفانه مصرف‌كنندگان امسال به تولید داخل پشت كردند به گوشت‌های وارداتی و تنظیم بازاری روی آورند. زیرا كیفیت و قیمت آن قابل قبول بود.

پوریان گفت: واردات گوشت از هشت كشور فراهم شده است. تولید در ایران پُر هزینه است و برای رفع این مشكل باید تدبیری اندیشده شود؛ خرید حمایتی و صادرات می‌تواند كمك به تولیدكنندگان باشد.

وی در پایان تاكید كرد: گوشت‌ دام‌هایی كه وارد می‌شود از مراتع و علف سبز تغذیه می‌كنند و كیفیت گوشت آنها بهتر از گوشت دام‌هایی است كه با علوفه خشك تغذیه ‌می‌كنند.
به دلیل خشكسالی در ایران دام‌های تولید داخل از طریق نهاده و علوفه خشك تغذیه می‌شوند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران