بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

نرخ اجاره بها؛ بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شود+فایل صوتی

نایب رئیس اتحادیه املاك تهران گفت: میزان عرضه و تقاضا تعیین‌كننده نرخ اجاره بها است؛ متاسفانه عده‌ای از كارشناسان بازار مسكن برای دیده شدن و باز نشر صحبت‌هایشان درصدی را اعلام می‌كنند كه درست نیست و این اقدام آنها ناپسند است.

1403/02/23
|
07:56
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، داود بیگی‌نژاد نایب رئیس اتحادیه املاك تهران در گفت و گو با «بازار تهران» رادیو تهران درباره وضعیت بازار مسكن اظهار داشت: در فروردین ماه تعداد قرارداد اجاره مسكن نسبت به سایر ماه‌های سال بسیار كمتر است.

وی افزود: بازار اجاره مسكن متاثر از قیمت مسكن در كشور است؛ لذا اتفاقی در بازار رخ نداده است تا بتوانیم درصد افزایش و یا كاهش نرخ اجاره بهای مسكن در ماه‌های آینده را پیش‌بینی كنیم.

بیگی‌نژاد تصریح كرد: از كارشناسان بازار مسكن خواهش می‌كنم اجازه دهند بازار و مردم رفتاری متناسب با نیازشان را نشان دهند تا بر این اساس نرخ اجاره بها تعیین شود. متاسفانه عده‌ای برای دیده شدن و باز نشر صحبت‌هایشان درصدی را اعلام می‌كنند كه درست نیست و این اقدام آنها ناپسند است.

نایب رئیس اتحادیه املاك تهران افزود: بیشترین سیاست دولت در بخش كنترل و تنظیم‌گری بازار مسكن است. آثار تصمیم‌هایی كه دولت سال گذشته در حوزه مسكن اتخاذ كرد؛ امسال به ثمر خواهد رسید.

وی یادآور شد: یكی از اقدامات مهم دولت كنترل بسترهای مجازی اجاره و فروش مسكن بود؛ متاسفانه این برنامه‌های كاربردی بستر نا امنی برای قیمت سازی مسكن فراهم كرده‌اند. كنترل این فضا نسبت به سالهای گذشته بیشتر شده است و با گذشت حدود دو ماه از آغاز سال هنوز شاهد افزایش قیمت در حوزه مسكن نیستیم.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران