بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

در صورت توافق؛ چینی‌ها وارد بازار مسكن ایران می‌شوند+فایل صوتی

معاون شهردار تهران گفت: ورود چینی‌ها به بازار مسكن به خصوص بافت فرسوده تهران هنوز به مرحله عقد قرارداد نرسیده و در مرحله توافق شفاهی قرار دارد؛ در صورتی كه شروط ایران از طرف كشور چین پذیرفته شود قرارداد ساخت مسكن به امضا می‌رسد.

1403/03/09
|
12:20
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، مهدی هدایت معاون شهردار تهران در گفت و گو با «بازار تهران» درخصوص ساخت 200 هزار مسكن در مناطق 22 گانه تهران توسط چینی‌ها اظهار داشت: چینی‌ها در تهران مستقر هستند و به صورت هفتگی جلساتی با آنها برگزار می‌كنیم. ورود چینی‌ها به بازار مسكن به خصوص بافت فرسوده تهران هنوز به مرحله عقد قرارداد نرسیده و در مرحله توافق شفاهی قرار دارد؛ در صورتی كه شروط ایران از طرف كشور چین پذیرفته شود قرارداد ساخت مسكن به امضا می‌رسد.

هدایت گفت: با رویكرد نوسازی بافت‌های فرسوده چینی‌ها موظف به سرمایه‌گذاری و انتقال تكنولوژی روز دنیا در ساخت مسكن به ایران هستند؛ تا زمانی كه این دو مورد محقق نشود با شركت‌های چینی وارد قرارداد نمی‌شویم.

وی تاكید كرد: چینی‌ها در زمینه سرمایه‌گذاری و انتقال تجارب و تكنولوژی مشاركت می‌كنند و نیروی انسانی و مواد و مصالح مورد نیاز ساخت مسكن از داخل كشور تامین می‌شود. با این رویكرد 200 هزار واحد مسكونی با تكنولوژی نوین در مناطق 22 دوگانه تهران ساخته می‌شود.

معاون شهردار تهران تصریح كرد: قرار است پول چینی‌ها از مسیر یوزانس (اعتبار اسنادی نسیه یا مدت‌دار) تامین منابع شود و 5 سال بعد به نرخ بهره‌ای كه در قرارداد یوزانس مشخص خواهد شد از محل فروش این واحدهای مسكونی كه توسط چینی‌ها احداث شده است منابع پس داده می‌شود. اما برگشت آن 5 سال بعد است.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران