بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

تعرفه 96 درصدی واردات اپل به دلیل ارزبری بالای این نشان تجاری است+فایل صوتی

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی گفت: در صورت آزادسازی واردات گوشی با نشان تجاری اپل، تعرفه 96 درصدی برای واردات آن اعمال خواهد شد. از دلایل دولت برای تعیین این تعرفه ارزبری بالای این نشان تجاری است.

1403/03/13
|
08:51
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محمدرضا رمضان رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: به دلیل عدم تخصیص به موقع ارز (ارز 42 هزار تومانی) به واردات گوشی موبایل؛ در آینده با كمبود گوشی موبایل در بازار مواجه خواهیم بود.

وی افزود: تلفن همراه یك كالای استراتژیك است؛ تصمیم‌هایی كه در این حوزه اتخاذ می‎‌شود باید به نفع تمام مردم باشد. اگر قوانین بدون مشورت اصناف و اتحادیه‌ها وضع شود به ضرر مردم خواهد بود. توقع داریم قانون‌گذاران، پیش از وضع قوانین در این حوزه، از اتحادیه‌ها و اصناف مشاوره بگیرند.

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه‌های صوتی و تصویری، تلفن همراه و لوازم جانبی تهران گفت: تغییری در قوانین واردات گوشی موبایل ایجاد نشده است، واردات گوشی‌‌های تلفن همراه با نشان تجاری اپل ممنوع است، در صورت آزادسازی واردات تعرفه 96 درصد روی واردات آنها اعمال خواهد شد. كشور تركیه هم با همین تعرفه اجازه واردات گوشی اپل می‌دهد.

رمضانی گفت: یكی از دلایل دولت برای تعیین این تعرفه برای واردات گوشی ارز بری بالای این نشان تجاری است. دولت باید دلایل تعرفه 96 درصدی واردات گوشی اپل را توضیح دهد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران