بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

چگونه جداسازی یارانه مجردها می‌تواند دهك‌بندی خانوار را تغییر دهد؟+فایل صوتی

افراد مجرد بالای 18 سال با حقوق بالاتر از سایر اعضای خانوار باعث می‌شوند خانوار در دهك دهم قرار بگیرد. در نتیجه جداسازی یارانه این افراد منجر به تغییر دهك‌بندی خانوار می‌شود.

1403/03/22
|
11:30
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، سیده طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در گفت و گو با «بازار تهران» اظهار داشت: در خانوارهای دهك دهم افرادی هستند كه به واسطه وجود یكی از فرزندان یا یكی از اعضای زیرمجموعه آنها جز دهك دهم قرار می‌گیرند؛ به عنوان مثال خانواده ای كه فرزند بالای 18 سال با حقوق بالاتر از سایر اعضای خانوار دارد باعث می‌شود خانوار در دهك دهم قرار گیرد.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: فرزندی كه بالای 18 سال بوده و استقلال مالی دارد می‌تواند به پنجره ملی دولت مراجعه و پس از ورود به قسمت یارانه، گزینه استقلال مالی را انتخاب و شماره شبا خود را ثبت كند. اطلاعات جدید خانوار در سیستم سامانه هدفمندسازی یارانه‌ها به‌روزرسانی می‌شود. بنابراین اگر فرد مورد نظر باعث قرار گرفتن خانواده در دهك دهم شده باشد با جدا شدن، مشكل خانوار حل شده و خانوار مجدد به جمع یارانه بگیران اضافه می‌شود.

وی درباره یارانه نوزادان اینگونه توضیح داد: اطلاعات فرزندان تازه متولد شده از طریق ثبت احوال به وزارت كار، تعاون و رفاه اجتماعی ارسال و پس از تایید به سازمان هدفمندی یارانه‌ها ارسال و زیرمجموعه خانوار قرار می‌گیرند.

حسینی گفت: پس از فوت سرپرست خانوار، سرپرست جدید خانوار باید با مدارك هویتی و افراد زیر مجموعه به مراكز پلیس+10 مراجعه و مشخصلات خود را ثبت كنند تا دهك بندی آنها مشخص شود.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران