بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

دستوالعمل تعیین اجاره‌بها؛ هفته آینده ابلاغ می‌شود+فایل صوتی

تعیین سقف اجاره‌بها در شورای عالی مسكن، با اخذ نظرات استان‌ها حداكثر تا یك هفته دیگر ابلاغ خواهد شد.

1403/03/21
|
12:39
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، داوود بیگی‌نژاد نایب رئیس اول اتحادیه مشاوران املاك تهران در گفت و گو با «بازار تهران» درخصوص تعیین سقف اجاره بها اظهار داشت: در هر شهرستان متناسب با تورم همان استان، میزان اجاره بها تعیین خواهد شد. شاخص تورم طی یك سال گذشته در تهران نیز محاسبه و اجراه بها اعلام خواهد شد.

وی افزود: در سالهای گذشته در بازار ساخت مسكن با مشكلات زیادی مواجه بودیم كه منجر به رشد قیمت مسكن و در نهایت عدم توانایی مردم برای خرید مسكن شده است.

بیگی نژاد گفت: عدم توانایی مردم برای خرید مسكن منجر به رشد اجاره‌نشینی طی سالهای گذشته شده است؛ رشد اجاره‌نشینی قانون گذار و حاكمیت را مجبور به تنظیم قوانین در این حوزه كرده است.

رئیس اول اتحادیه مشاوران املاك تهران تصریح كرد: آیین‌نامه اجرایی این قانون هفته آینده ابلاغ خواهد شد. قطعا این قانون مخالفانی خواهد داشت و باید سازمان و یا انجمن‌های مردم نهادی در حوزه اجاره‌داری حرفه ای شكل بگیرد تا افراد بتوانند از حق و حقوق خود دفاع كنند.

وی در پایان تاكید كرد: پیشران و نوك پیكان اجرای مصوبات قانون ساماندهی بازار مسكن مشاوران املاك خواهند بود زیرا مشاوران املاك در ابتدایی ترین لایه خدمات‌رسانی به مردم هستند.مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
كانال رادیو تهران را در پیام رسان بله به نشانی tehraan360@ جستجو كنید.
علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران