صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:30 به مدت 40 دقیقه

حسام عقبایی، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در گفتگو با برنامه "بازار تهران" گفت: چنانچه دفاتر اسناد رسمی و مشاوران املاک، اقدامی در جهت فرار مالیاتی انجام دهند، نه تنها با این عمل برخورد خواهد شد بلکه متخلفین مشمول مجازات سختی خواهند شد.

عقبایی در خصوص واحد های مسکونی خالی در کشور گفت : بر اساس آمار بدست آمده توسط مرکز آمار ایران، از 25 میلیون واحد مسکونی موجود در کشور، حدود 10 درصد یعنی 2.5 میلیون واحد مسکونی خالی بر اساس مرکز آمار ایران وجود دارد. میانگین متوسط جهانی خانه های خالی حداکثر 5 درصد است و ما دو برابر این میانگین، خانه خالی در کشور داریم.
وی در واکنش به اظهارات مجری برنامه مبنی بر تعلق مالیات به بیشتر از یک خانه خالی تاکید کرد : این مالیات به کسانیکه خانه خالی دارند تعلق می گیرد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک درباره راه های فرار از مالیات گفت: برای جلوگیری از این اتفاق، مالیاتی به این خانه ها تعلق می‌گیرد. متخلفان همیشه راهی برای فرار از مالیات پیدا می‌کنند؛ همانطور که در حوزه های مختلف مالیاتی با سند سازی فرار مالیاتی داریم اما امیدواریم ریزبینی و نکته سنجی قانون گذار و نظرخواهی وی از سازمان امور مالیاتی و فعالان حوزه اقتصادی مثل NGO ها، مانع این فرار مالیاتی شود.

عقبایی در خصوص تهیه سندهای صوری برای فرار مالیاتی خانه های خالی گفت: بطور کلی دو سند رسمی، تنظیم شده توسط دفاتر اسناد رسمی است و سندهای عادی که توسط مشاوران املاک تنظیم می شوند در کشور رواج دارد و چنانچه هر کدام از این دفاتر اقدامی در جهت فرار مالیاتی انجام دهند، نه تنها با این عمل برخورد خواهد شد بلکه متخلفان مشمول مجازات سختی خواهند شد.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک در انتهای این گفتگو گفت: جلوگیری از سوداگری در بازار و اجرای اقتصاد مقاومتی بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری وظیفه دولت است و دولت بایستی جلوی سرمایه گذاری و سیاست لیبرالی را بگیرد تا مالیات، کمکی برای قشر ضعیف جامعه باشد و عدالت اقتصادی برقرار شود. این وظیفه در ابتدا بر عهده نمایندگان مجلس و در مراحل بعد بر عهده نهادهای نظارتی دولت و قوه قضائیه است.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت+فایل صوتی

  • مجلس باید به جای طرح ساماندهی بازار، به طرح ساماندهی تولید فکر کند+فایل صوتی

  • سال 98 بدترین سال برای صنعت پوشاک بود+فایل صوتی

  • کرونا باعث افزایش خام فروشی و تاخیر در تولید شده است+فایل صوتی

  • دولت موظف است کالاهای اساسی را با ارز 4200 تومانی به دست مردم برساند+فایل صوتی

  • متقاضیان مسکن ملی تا 15 مرداد مبالغ خود را واریز کنند+فایل صوتی

  • قرعه کشی بهترین راه حل کنترل قیمت خودرو در بازار نیست+فایل صوتی

  • نقدینگی به سمت تولید هدایت شود+فایل صوتی

  • کاهش هزینه؛ بهترین روش تامین کسری بودجه دولت/ دولت در بازار ارز اخلال ایجاد نکرده است+فایل صوتی

  • هدف از وام ودیعه مسکن، حمایت از مستاجران در هزینه ها است +فایل صوتی