صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 13:30 به مدت 40 دقیقه

رحمانی، مدیر فروش بازاریابی ایران خودرو و کاکائی کارشناس فروش خودرو، در گفت‌وگو با بازار رادیو تهران رادیو تهران تاثیر پیش فروش خودروبر قیمت بازار را بررسی کردند.

بابک رحمانی در این باره گفت : این مرحله دوم فروش فوق العاده ایران خودرو است. مرحله اول فروش در پایان خرداد ماه انجام شد که حدود 15 هزار خودرو ظرف یک ماه و نیم تحویل مشتریان شدندو ثبت نام این مرحله از پنجشنبه آغاز شده است و تا آخر وقت امروز شنبه 11 مرداد ادامه خواهد داشت و ان شاء الله فردا( یکشنبه 12 مرداد) قرعه کشی انجام می شود و کسانیکه به قید قرعه پذیرفته شده اند حداکثر پس از سه روز می توانند نسبت به واریز وجه اقدام کنند در این مرحله هم این خودرو ها تا حداکثر سه ماه به دست متقاضیان خواهد رسید.

مدیر فروش بازاریابی ایران خودرو درباره روش ثبت نام متقاضیان گفت: درفروش های اخیر فرآیند پیش ثبت نام را در سایت ایران خودرو قرار داده ایم و مثل قبل نیست که هرکس زودتر ثبت نام می‌کرد موفق به خرید خودرو می‌شد.
در ادامه این گفتگو کاکائی کارشناس فروش خودرو ضمن اظهار بی بهره ماندن اکثریت متقاضیان خودرو در ثبت نام پیش خردید گفت: ظاهرا با قرعه کشی مشکلی حل نخواهد شد و این مشکل تنها با افزایش تولید در راستای کاهش قیمت ها اصلاح می‌شود. می‌توان گفت که این قرعه کشی ها تنها فشار و زیان را به همراه دارند و هیچ تاثیری بر قیمت بازار ندارند.

رحمانی در پاسخ به گفته های کاکائی مبنی بر اینکه علیرغم اینکه ایران خودرو و سایپا از نظر حقوقی شرکت هایی خصوصی محسوب می شوند و با روش های دولت زیان می دهند چه اصراری بر ادامه کار دارند؟ گفت: دو محور برای روش جدید فروش خودرو ها تعریف شده است. این دو محور ، واقعی کردن تقاضا و عدالت در توزیع هستند که با فیلتر های اعمال شده بر روی متقاضیان از جمله عدم خریداری خودرو در 48 ماه گذشته، عدم دارا بودن پلاک انتظامی فعال و... این محور ها محقق شده اند. با قرعه کشی شانس یکسانی به همه افراد تعلق می‌گیرد. طبیعتا بهترین راه حل نیست و نارضایتی هایی وجود خواهد داشت؛ اما تا حد بسیار زیادی از سوداگری جلوگیری شده است و امیدواریم این روش، روند صعودی داشته باشد.

مخاطبان در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز شنونده ما خواهند بود.
همچنین شنوندگان از سرتاسر کشور هم می توانند شبکه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باکس) دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این خبر

  • قانون مالیات بر خانه های خالی تاثیری بر بازار مسکن نخواهد داشت+فایل صوتی

  • مجلس باید به جای طرح ساماندهی بازار، به طرح ساماندهی تولید فکر کند+فایل صوتی

  • سال 98 بدترین سال برای صنعت پوشاک بود+فایل صوتی

  • کرونا باعث افزایش خام فروشی و تاخیر در تولید شده است+فایل صوتی

  • دولت موظف است کالاهای اساسی را با ارز 4200 تومانی به دست مردم برساند+فایل صوتی

  • متقاضیان مسکن ملی تا 15 مرداد مبالغ خود را واریز کنند+فایل صوتی

  • مجازات سخت؛ جریمه متخلفان فرار مالیاتی خانه های خالی+فایل صوتی

  • نقدینگی به سمت تولید هدایت شود+فایل صوتی

  • کاهش هزینه؛ بهترین روش تامین کسری بودجه دولت/ دولت در بازار ارز اخلال ایجاد نکرده است+فایل صوتی

  • هدف از وام ودیعه مسکن، حمایت از مستاجران در هزینه ها است +فایل صوتی