صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:05 به مدت 35 دقیقه

محسن زنگنه نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با برنامه بازار تهران رادیو تهران گفت: طرح کالابرگ دیجیتالی منتفی نشده بلکه پس از ارجاع شورای نگهبان به مجلس این طرح دوباره در حال بررسی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محسن زنگنه نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگو با منتفی شدن طرح کالابرگ دیجیتال به برنامه بازار تهران گفت: این طرح منتفی نشده است برخی کارها در بین مجلس، دولت و شورای نگهبان مرسوم است. اصولا اگر در بین سال مجلس طرحی ارائه دهد که متضمن بار مالی باشد شورای نگهبان آن را ارجاع می دهد چون مشمول اصل 75 می شود.
وی با اشاره به اشکال شورای نگهبان در مصوبه مجلس مبنی بر اینکه منابع تامین اعتبار برای اجرای طرح کالابرگ های دیجیتالی باید از محل فروش دارایی های دولت و فروش سهام باشد اظهار داشت: شورای نگهبان تاکید کرده است مجلس باید دقیقا تعیین کند این اعتبار باید از چه جایی تامین شود.

زنگنه در ادامه با تاکید بر اینکه مجلس تنها یک طرح معیشتی را طی 5 ماه گذشته ارائه داده و تصویب کرده است گفت: ما از تیرماه سال جاری از طرح کالابرگ دیجیتال رونمایی کردیم ولی دولت هم باید در این کار با ما همراهی کند البته من معتقدم اگر نگاه سیاسی که بین دستگاه ها هست حذف شود این 30 هزار میلیارد مبلغی نیست که دولت نتواند از سرفصل بودجه یا فروش دارایی ها آن را تامین کند. منتهی برخی وقت ها تداخل مسائل سیاسی با معیشتی باعث تاخیر در تصویب طرح ها می شود.

نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس این دوره در بدو فعالیت، کمیته ساختار بودجه را تشکیل داد و در این راستا تعامل خوبی هم با دولت دارد گفت: طرح اصلاح ساختار بودجه با 12 بند اولویت فوریت آن در مجلس مصوب شده است و در جلسه ای با نمایندگان دولت در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شده و ان شاء الله به تصویب خواهد رسید. این طرح به شفافیت بودجه و هزینه ها، شفافیت رابطه مالی دولت و شرکت های دولتی، جلوگیری از انحراف بودجه در مسیر تخصیص ها و عدالت بودجه ای مربوط به سرانه بودجه استانی می پردازد.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذکر منبع مجاز است.

مرتبط با این خبر

  • پیش بینی افزایش سودآوری نمادهای پالایش در 6 ماه دوم سال 99+فایل صوتی

  • هر آنچه باید درباره وام یک میلیون تومانی دولت و بسته حمایت معیشتی بدانید+فایل صوتی

  • بانک مرکزی و وزارت صمت؛ مقصران اصلی گرانی مرغ+فایل صوتی

  • اصلاح ساختار مالیاتی الزامی است/ کاهش اجباری سهم نفت در بودجه +فایل صوتی

  • شگردهای جدید کرونایی کلاهبرداران در فضای مجازی+فایل صوتی

  • اصلاح ساختار بودجه توسط مجلس/ بودجه کل صرف هزینه های جاری می شود+فایل صوتی

  • احداث 3800 واحد مسکونی توسط بسیج سازندگی خراسان رضوی+فایل صوتی

  • مرز ایران و ارمنستان همچنان باز است+فایل صوتی

  • چاره اندیشی سردرگمی بازار سرمایه در بازار تهران

  • تامین چغندرقند کارخانجات خراسان به وسیله کشت فرازمینی ایران در افغانستان+فایل صوتی