بازار تهران شنبه تا چهارشنبه از ساعت 11:00 به مدت 35 دقیقه

رادیو تهران

بازار تهران

اولویت دولت سیزدهم؛ بهبود معیشت و افزایش قدرت خرید مردم است+فایل صوتی


ترقی عضو هیأت موتلفه اسلامی با اشاره به اولویت های رئیس جمهور گفت: مهمترین اولویت حجت الاسلام رئیسی، حل مشكلات معیشتی و افزایش قدرت خرید مردم و جلوگیری از فقری است كه متاسفانه طی 8 سال گذشت شاهد رشد غیرقابل باور آن بوده ایم.

1400/05/31
|
14:18

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، حمیدرضا ترقی عضو هیأت موتلفه اسلامی در ارزیابی خود درباره تیم اقتصادی حجت الاسلام رئیسی به بازار تهران رادیو تهران گفت: اقتصاد كشور ما متاسفانه در طی چند‌‌دهه گذشته متاثر از دیدگاه‌های تجربی شرق و غرب بوده و كمتر به معیارهای اسلامی و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری در آن توجه شده است. باورها و دیدگاه های این تیم ها معمولا اقتصاد بازار آزاد و لیبرالیستی و نئوكینزی و دولتی بوده و همه اینها از اقتصاد مبتنی بر عدالت همراه با معیارهای اسلامی به ویژه اقتصاد مقاومتی در دهه گذشته فاصله زیادی داشته و نتوانسته توقعات مردم و نظام را در حوزه اقتصاد برآورده كند.

وی افزود: با آسیب شناسی دولت های گذشته متوجه می شویم عدم اعتقاد به عدالت در حوزه اقتصاد و عدم حساسیت نسبت به نظام ربوی بانك ها و عدم توجه به تحولات اقتصادی در كشور و بی توجهی به شعارها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری عمده آسیب هایی است كه در تیم اقتصادی دولت های گذشته وجود داشته و ناهماهنگی و عدم انسجام كافی در این حوزه كاملا مشهود است.

ترقی تاكید كرد: نكته مهم این است كه بر اساس توصیه مقام معظم رهبری، حوزه اقتصاد حوزه ای جنگی است كه برای روبرویی با دشمن خارجی و مافیای داخلی به فرماندهی و قرارگاهی جامع دارد. فرمانده این قرارگاه باید بتواند تمامی عناصر را بر اساس برنامه ای دقیق به ویژه بر اساس مولفه های اقتصاد مقاومتی هماهنگ كند. حجت الاسلام رئیسی سعی كرده اند با تیم اقتصادی پیشنهادی خود این فضا را ساماندهی كنند. انتخاب عناصری كه برای مشكلات اقتصادی برنامه دارند و تجربه موفق كاری و هماهنگی تیمی در راستای افزایش كارایی از مولفه هایی است كه ایشان برای تیم اقتصادی خود در نظر گرفته اند.

وی افزود: ضمن اینكه معاون اول رئیس جمهور مسئول تیم اقتصادی است كه نشان‌دهنده این موضوع است كه به آسیب‌های گذشته توجهی خاص شده است. مهمترین اولویت ایشان حل مشكلات معیشتی و افزایش قدرت خرید مردم و جلوگیری از فقری است كه متاسفانه طی 8 سال گذشت شاهد رشد غیرقابل باور آن بوده ایم. همه اینها مستلزم اصلاح روش یارانه هاو هدایت آن به سمت قشر ضعیف جامعه است. تبصره 14 بودجه كه برای كمك به افرادی است كه از كرونا آسب دیده اند باید افزایش یابد . همچنین حمایت از تولید روستائیان در راستای ماندگاری آنها در روستاها از جمله مواردی است كه بتوانیم گرانی و تورم را كنترل كنیم.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

دسترسی سریع
بازار تهران