پارك پردیسان پنجشنبه و جمعه از ساعت 09:30 به مدت 90 دقیقه

رادیو تهران

پارك پرديسان

شهروندان؛ سوزاندن برگ‌های پاییزی را به 137 شهرداری گزارش دهند

مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران گفت: سوزاندن زباله و برگ های پاییزی موجب شدت آلودگی منطقه ای هوا می‌شود؛ شهروندان این تخلف را به سامانه 137 و 1888 شهرداری گزارش دهند.

1401/09/26
|
13:05
|

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران، محسن روشنی مدیر واحد پایش شركت كنترل كیفیت هوای تهران در گفت و گو با "پارك پردیسان" گفت: در تهران روزانه و به صورت مستمر شاهده تولید و انتشار انبوهی از آلاینده ها هستیم. این آلاینده ها همیشه تولید می‌شوند ولی باید به شكل درستی تهویه شوند تا ما شاهد آلودگی هوا نباشیم.
یكی از تهویه‌های طبیعی و موثر در كاهش آلودگی هوا وزش باد بدون ذرات آلودگی است اما در مورد بارش باران اینگونه نیست كه باران حتما آلودگی هوا را كاهش دهد؛ بارش معمولا همراه با سردشدن هوا است و همین سرد شدن هوا باعث می‌شود عمق لایه مرزی آلودگی پایین تر بیاید هر چقدر این لایه مرزی پایین باشد انباشت آلودگی اتفاق می‌افتد.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا پایش آلاینده‌های هوا به صورت منطقه ای انجام می‌شود یا خیر؟ زیرا بسیاری از پیمانكاران برگ های جمع آوری شده پاییزی و زباله‌ها را در مناطق مختلف شهرداری می‌سوزانند و این خود باعث آلودگی می‌شود، آیا پالایشی برای این آلودگی ها انجام شده است؟ افزود: پایش منطقه ای كار منطقی نیست. در شهر تهران 22 ایستگاه سنجش كیفیت هوا داریم.
در روزهای سرد سال نباید خاشاك سوزانده شون زیرا به صورت ناحیه ای و منطقه ای موجب افزایش آلاینده ها می‌شود. ضمن اینكه در برخی نقاط اطراف تهران عده ای سیم‌های سرقت شده و یا لاستیك های خودرو را می‌سوزانند كه سوزاندن اینها به شدت موجب آلودگی هوا می‌شود.

روشنی یادآور شد: شهروندان درصورت مشاهده سوزاندن خار و خاشاك و برگ‌های پاییزی در سطح شهر این موارد را به سامانه 137 و 1888 شهرداری گزارش كنند.


مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه‌های اجتماعی با شناسه tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
همچنین علاقه‌مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیكیشن ایران صدا دریافت كنند.

دسترسی سریع
پارك پردیسان