مهربانو جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

بانوی قانون‌نواز ایرانی مهمان «مهربانو»

برنامه جدید«مهربانو» از رادیو تهران با معرفی زنان موفق و تاثیرگذار در جامعه روی آنتن می رود، در این این هفته مهمان برنامه بانو ملیحه سعیدی مدرس و نوازنده ساز قانون است.

1399/09/05
|
14:49

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ زرین كشاورز تهیه كننده و مجری برنامه با اعلام این خبر گفت: برنامه«مهربانو» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه به معرفی زنان موفق و تاثیرگذار در جامعه می پردازد.
برنامه مهربانو را هر پنجشنبه ساعت 18:30 روی آنتن رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید، این هفته در گفتگو با ملیحه سعیدی هنرمند خانواده دوست، زندگینامه نخستین بانوی قانون نواز ایرانی پخش خواهد شد.
"ملیحه سعیدی محقق، مدرس، آهنگساز، مولف و نوازنده ساز قانون و... در سال 1327 در تهران متولد شد. موسیقی را از 4 سالگی با تنبك شروع كرد و سازهای ویولن، ویولن آلتو، قیچك، پیانو، تنبك و قانون را همزمان تحصیل در هنرستان و دانشگاه آموخت ولی قانون را به عنوان ساز تخصصی انتخاب كرد.
ملیحه سعیدی نخستین كسی است كه ساز قانون را كاملا به سبك ایرانی می‌نوازد و این سبك را با تلاش و تجربه در طی سال‌های بسیار از محضر اساتید مختلف و فراگیری‌های خود در هنرستان موسیقی آموخته است."
علاقه مندان می توانند جهت آشنایی بیشتر با این بانوی موفق ایرانی ویژه برنامه مهربانو را پنجشنبه 6 آذرماه، ساعت 18:30 از رادیو تهران بشنوند.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

دسترسی سریع
مهربانو