مهربانو جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

روایت داستان زندگی سردار مریم بختیاری در "مهربانو"

برنامه«مهربانو» در روز پنجشنبه 20 آذر با روایت داستان زندگی بی‌بی مریم بختیاری مشهور به سردار مریم بختیاری از رادیو تهران پخش می شود.

1399/09/19
|
14:24

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ برنامه«مهربانو» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه به معرفی زنان موفق و تاثیرگذار در جامعه می پردازد. موضوع این برنامه در روز پنجشنبه 20 آذر، روایت داستان زندگی پرفراز و نشیب بی‌بی مریم بختیاری مشهور به سردار مریم بختیاری در دوره مشروطه است.
بی‌بی مریم بختیاری مشهور به سردار مریم بختیاری، نویسنده ایرانی و از زنان فعال در انقلاب مشروطه بود. خانواده بی‌بی‌مریم از بانفوذترین خاندان‌های ایرانی دوره قاجار به‌شمار می‌آمد. بی‌بی‌مریم از پیشگامان مطالبات حقوق زنان و از مدافعان ملّی سرزمین ایران، در خلال جنگ جهانی اول به‌شمار می‌آمد و... علاقه مندان می توانند داستان زندگی نخستین بانوی سردار ایرانی را از برنامه مهربانوی پنجشنبه 20 آذر از ساعت 18:30 دنبال كنند.
گفتنی است؛ تهیه كنندگی، اجراء، تحقیق و آیتم سازی برنامه بر عهده زرین كشاورز است.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

دسترسی سریع
مهربانو