مهربانو جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

مستند بانو "نصرت امین" در مهربانوی رادیو تهران

برنامه «مهربانو» به مناسبت فرارسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) پنجشنبه این هفته و هفته آتی به زندگی بانو "نصرت امین" اولین بانوی مجتهد در جهان اسلام اختصاص یافته است.

1399/10/10
|
09:05

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ زرین كشاورز تهیه كننده برنامه مهربانو گفت: برنامه«مهربانو» كاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران كه به معرفی زنان موفق و تاثیرگذار در جامعه می پردازد. این برنامه پنجشنبه ها از ساعت 18:30 در گفتگو با زنان موفق، كارآفرین و متدین و روایت هایی از بانوانی كه یاد و خاطراتشان تجلی گر زنان موفق ایرانی است، روی آنتن می رود.
برنامه مهربانو به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه این هفته و هفته آتی به زندگی بانو "نصرت امین" اولین بانوی مجتهد در جهان اسلام اختصاص یافته است.
از بانو امین بیش از سی عنوان كتاب از جمله یك دوره تفسیر قرآن كریم به جای مانده است. بانو مجتهده امین، به موضوع علم‌آموزی زنان توجه بسیاری داشت به همین سبب در سال 1344 حوزه‌ای به نام "مكتب فاطمه (س)"، ویژه‌ی بانوان تاسیس كرد.
یكی از مسائل غم انگیز در زندگی این بانوی خودساخته مرگ فرزندان ایشان است، بانو امین هشت فرزند به دنیا آورد كه هفت فرزند به دلیل بیماری از دنیا رفتند. آرامگاه این بانوی متعالی، در شهر اصفهان، محل تولد ایشان است.
مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

دسترسی سریع
مهربانو