مهربانو جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

خاطرات همسر شهید نواب صفوی از صدای پایتخت

برنامه«مهربانو» پنجشنبه (2 بهمن)، خاطرات نیره سادات احتشام رضوی همسر شهید نواب صفوی را مرور می كند.

1399/11/01
|
07:10

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ برنامه «مهربانو» از رادیو تهران با بانوان موفق و كارآفرینی كه با تمام توان، بزرگ ترین پروژه ها را به تنهایی و با تدبیر درست و عالی پیش برده اند، گفتگو می شود. این هفته مروری بر خاطرات نیره السادات احتشام رضوی همسر شهید بزرگوار نواب صفوی پیرامون شخصیت شهید بزرگوار نواب صفوی خواهد شد.
نیره سادات احتشام رضوی _ همسر شهید نواب صفوی به دلیل مشاركت در برنامه های فداییان اسلام و نیز همراهی با شهید در برنامه های تبلیغی و ارشادی او خاطرات ناگفته دارد كه می تواند در شناسایی فضا و محیط آن دوران منبع خوبی باشد. بانوی بزرگواری كه او را با نام «خانم نواب» می‌شناسیم، تنها هشت سال با شهید نواب صفوی زندگی كرد؛ سه فرزند دختر از شهید به یادگار مانده است و پس از شهادت همسر با اینكه جوان بود، باز هم به افشاگری علیه جنایت‌های حكومت فاسد پهلوی ادامه داد و...

نواب صفوی كه بود و چرا اعدام شد؟
"سید مجتبی میرلوحی تهرانی (1303-1334 ش) معروف به نواب صفوی روحانی شیعه، بنیان‌گذار و رهبر جمعیت فداییان اسلام دروس حوزوی مانند فقه و اصول، تفسیر قرآن و اصول سیاسی و اعتقادی را در تهران و سپس در نجف فرا گرفت؛ وی از پیشتازان مبارزات مسلحانه علیه رژیم پهلوی بود.
در روز 27 دی 1334 سیدمجتبی نواب صفوی رهبر جمعیت فدائیان اسلام و سه تن از یارانش در میدان تیر لشكر 2 زرهی تهران به جوخه اعدام سپرده شدند و پیكرش در قبرستان وادی‌السلام قم به خاك سپرده شد. "

مخاطبان می توانند برنامه مهربانو را هر پنجشنبه ساعت 18 و 30 دقیقه دنبال كنند.
گفتنی است؛ تهیه كنندگی، اجراء، تحقیق و آیتم سازی برنامه بر عهده زرین كشاورز است.

مخاطبان در سرتاسر دنیا می توانند از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید. در محدوده استان تهران از طریق موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز و ای.ام ردیف 1332 كیلوهرتز شنونده ما باشید.
همچنین شنوندگان از سرتاسر كشور هم می توانند شبكه رادیویی تهران را از طریق گیرنده های دیجیتال(ست تاپ باكس) دریافت كنند.

دسترسی سریع
مهربانو