مهربانو جمعه از ساعت 16:00 به مدت 60 دقیقه

گفتگو با زنان قهرمان دفاع مقدس در رادیو تهران

شبكه رادیویی تهران از برنامه «مهربانو» زندگینامه زنان تاثیرگذار جامعه را مرور می كند، فاطمه سادات نواب صفوی، (پنجشنبه 9 بهمن) مهمان رادیو تهران است.

1399/11/08
|
15:21

به گزارش روابط عمومی رادیو تهران؛ زرین كشاورز تهیه كننده و مجری برنامه با اعلام این خبر گفت: در برنامه «مهربانو» از رادیو تهران علاوه بر این كه از موفقیت های زنان ایرانی نام می بریم، صحبت از زنان و دخترانی است كه همه موانع را از سر راه خود برداشته اند و قدرتمند به میدان جنگ آمده اند.
مهمان این هفته (پنجشنبه 9 بهمن) مهربانو فاطمه سادات نواب صفوی، فرزند شهید مجتبی نواب صفوی از مبارزان جمعیت فدائیان اسلام كه در زمان اعدام پدر 5 ساله بوده است، او در عملیات آزادسازی خرمشهر در سال 61 به عنوان تنها زن رزمنده دوشادوش مردان به مبارزه پرداخت. در این برنامه مروری بر خاطرات فاطمه السادات میرلوحی می شود.

بخشی از خاطرات فاطمه سادات نواب صفوی اینگونه است:
من فاطمه میرلوحی دختر بزرگ شهید نواب صفوی هستم. موقع شهادت پدرم 5 ـ 4 ساله بودم، تنها خاطره ای كه از پدرم به یاد دارم آخرین ملاقاتی بود كه با پدرم داشتم یعنی وقتی كه حكم اعدام پدرم را صادر كردند. مادرم خیلی تلاش كرد كه وقت ملاقات بگیرد. آنها فقط یك ربع اجازه ملاقات دادند. 3 ـ 2 روز قبل از تیرباران شدنشان بود و...
از سال 1359 وارد به عرصه جنگ شدم و در كنار دكتر چمران با آن روحیه معنوی- در مناطق غرب كشور هم می آموختم و همرزم بودم و...

برنامه مهربانو را هر پنجشنبه ساعت 18:30 و تكرا آن را چهارشنبه ساعت 22 روی آنتن رادیو تهران موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز بشنوید.

دسترسی سریع
مهربانو