صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت 3:30 بامداد به مدت 120 دقیقه

"الهیه" ویژه برنامه سحرهای ماه مبارک رمضان از رادیو تهران است، که با تفسیر آیات قرآنی به نشر مفاهیم اجتماعی قرآن در زندگی روزمره مردم می‌پردازد.

ویژه برنامه«الهیه» از رادیو تهران با تاکید بر مفاهیم آیات قرآن کریم، با بیانی ساده و روان به نشر مفاهیم اجتماعی قرآن در زندگی روزمره مردم می‌پردازد، به طوری که هر روز یک آیه قرآن و ترجمه آن موضوع و محور اصلی برنامه قرار می‌گیرد؛ مضمون برنامه (17 اردیبهشت) درباره نیکی به پدر و مادر است، در آیات و روایات در مورد احترام به پدر و مادر خیلی سفارش شده است.
در برنامه سحرگاهی الهیه به سوره بقره اشاره می شود و بر نکاتی که نشان‌دهنده اهمیت احسان به پدر و مادر است، تاکید خواهد شد. آیه 83 سوره بقره احسان به پدر و مادر را پیمان خداوند با بنی‌اسرائیل عنوان کرده است

وَإِذْ أَخَذْنَا مِیثَاقَ بَنِی إِسْرَائِیلَ لَا تَعْبُدُونَ إِلَّا اللَّهَ وَبِالْوَالِدَیْنِ إِحْسَانًا وَذِی الْقُرْبَىٰ وَالْیَتَامَىٰ وَالْمَسَاکِینِ وَقُولُوا لِلنَّاسِ حُسْنًا وَأَقِیمُوا الصَّلَاةَ وَآتُوا الزَّکَاةَ ثُمَّ تَوَلَّیْتُمْ إِلَّا قَلِیلًا مِنْکُمْ وَأَنْتُمْ مُعْرِضُونَ
هنگامی که از بنی اسرائیل عهد گرفتیم که جز خدای را نپرستید و نیکی کنید درباره پدر و مادر و خویشان و یتیمان و فقیران، و به زبان خوش با مردم تکلّم کنید و نماز به پای دارید و زکات (مال خود) بدهید، پس شما عهد شکسته و روی گردانیدید جز چند نفری، و شمایید که از حکم خدا برگشتید.

در این برنامه در قالب مستند با کسانی گفتگو می شود که آیه مربوطه را در زندگی تجربه کرده اند، این بخش باعث ترویج درس های قرآنی و همچنین ایجاد انگیزه برای دیگران در جهت سبک زندگی قرآنی خواهد شد.

گفتنی است؛ برنامه سحرگاهی الهیه(18 اردیبهشت) به مناسبت روز بیماری های خاص به تفسیر سوره بقره آیه 177 اختصاص یافته است که به موضوع صبر در بیماری می پردازد.

ویژه برنامه«الهیه» ویژه سحر‌های ماه رمضان کاری از گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران است که با اجرای سید کاظم احمدزاده روی آنتن می رود. این ویژه برنامه هر سحرگاه ساعت 3:30 دقیقه، از موج اف.ام ردیف 94 مگاهرتز یا موج ای.ام ردیف 1332 کیلوهرتز پخش می شود.

مخاطبان در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
ما را در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی کنید.
همچنین علاقه مندان می توانند برنامه های رادیو تهران را از اپلیکیشن ایران صدا دریافت کنند.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360مرتبط با این خبر

  • محیط رادیو بسیار مقدس است/ نگرانم که به رادیو اعتیاد پیدا کنم

  • تاثیر عفو و گذشت در روابط انسان ها