باغ فیض شنبه تا چهارشنبه از ساعت 21:00 به مدت 30 دقیقه

رادیو تهران

باغ فيض

جایگاه دین در زندگی و مسئولیت ما در مقابل دین در بیان حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری

شنونده بخش كوتاهی از سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری در مراسم شب قدر از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در برنامه «باغ فیض» درباره تعریف دین ،جایگاه دین و مسئولیت ما در رابطه با دین باشید.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی بوشهری گفت: دین مجموعه قوانین، وظایف ،عقاید، باورها، بایدها نبای ها و آداب است كه اگر كسی برخوردار از این ها بود توانسته است سعادت ابدی را برای خود كسب كند.
آنچه قرآن بیان می‌كند، دین بهتر اسلام است.
اگر كسی حقانیت دین را بداند نباید راه دیگری را در پیش بگیرد.
امام حسین (ع) در روز عاشورا برای دفاع از دین قیام می‌كند و به شهادت می‌رسد و همین جایگاه دین را مشخص می‌كند.
همانگونه كه در مقابل هر حقی تكلیفی وجود دارد در مقابل هر نعمتی هم وظیفه‌ای وجود دارد.
زندگی وقتی معنا دارد كه تحت پوشش دین باشد.
دین می‌گوید خوب زندگی كن و از امكانات خدادادی و نعمت‌ها استفاده كن اما بدان كه تو مسئولی.
در تمام زندگی برای دین نقش قائل شویم وقتی سكوت، حرف زدن، معاشرت ما با رنگ دین باشد یعنی هوا و هوس حاكم نیست آنچه حاكم است نگاه الهی است اگر خدا راضی بود وارد میدان سخن می‌شویم و اگر احساس كردیم خدا راضی نیست لب فرو می‌بندیم و اگر چنین باشیم می‌شود زندگی مؤمنانه.
جایگاه دین به زندگی ما بُعد معنوی می‌دهد دین می‌گوید دقت كنید در برخورد با خانواده با فرزندان با همسایه و ... چگونه رفتار كنیم و...


ویژه برنامه«باغ فیض» شبكه رادیویی تهران از یكشنبه 18 تا پنجشنبه 22 ماه مبارك رمضان(به مدت پنج شب) از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) به صورت زنده با قرائت دعای جوشن‌كبیر، پخش سخنرانی و مراسم احیاء از رادیو تهران پخش خواهد شد.
این ویژه‌برنامه به تهیه كنندگی محمد پاكزادیان، گویندگی جواد تشكری و مجتبی حیدری در شب‌های قدر، ساعت 21:30 تا 1:30 بامداد روی موج اف. ام ردیف 94مگاهرتز یا موج ای. ام ردیف 1332 كیلوهرتز می‌رود.

1402/01/21
|
13:33
دسترسی سریع
باغ فیض