شهر آفتاب شنبه تا چهارشنبه از ساعت 06:00 به مدت 120 دقیقه

رادیو تهران

شهر آفتاب

مقام معظم رهبری در سالروز 19 دی: علاج تبلیغات و وسوسه‌های دشمن بر روی جوانان، تبیین درست است

شنونده گفت و گوی برنامه «شهر آفتاب» با دكتر احمد عارف خانی فعال سیاسی و فرهنگی درباره تشریح و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم در سالروز قیام 19 دی باشید.

عارف خانی گفت: رهبر معظم انقلاب به موضوع جهاد تبیین اشاره داشتند كه نوجوان را نمی‌شود با باتوم هدایت كرد و باید از طریق تبیین هدایت كرد.
مقام رهبری چندین بار از واژه تبلیغات یا به قول غربی ها پروپاگاندا استفاده كردند كه كتمان و یا كمرنگ كردن ایام الله و حوادث تاریخی راهبرد جریان باطل است در حالیكه قرآن كریم همه را به یاد ذكر ایام الله فرا می‌خواند، ایشان اعتقاد دارند این جریان می‌خواهد از از نورافشانی و هدایت بخشی این ایام جلوگیری كند و دشمن تلاش می‌كند روزهایی مانند 22 بهمن، 9 دی، 19 دی و ... را كمرنگ نشان دهد.
و در بخشی دیگر از بیاناتشان اشاره می‌كنند كه دشمن از شیوه و ابزارهای تبلیغاتی استفاده می‌كند و موضوع چاپ مقاله توهین آمیز علیه امام خمینی (ره) را به پشت گرمی آمریكا مطرح می‌كنند.
مطلب دیگری كه ایشان اشاره می‌كنند دستور سرنگونی نظام از سوی كارتر رئیس جمهور وقت آمریكا را مطرح می‌كنند كه ده ماه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این سند رو می شود. در این شیوه نیز با استفاده از ابزار تبلیغات می‌خواهد جمهوری اسلامی را نابود كند.
اما مهمترین وسیله دشمن در اغتشاشات اخیر از دیدگاه رهبر معظم رهبر انقلاب موضوع كار تبلیغات و وسوسه‌هایی است كه از طریق رسانه‌های غربی است.
بر همین مبنا ایشان تأكید می‌كنند علاج این قضایا اولاً تبیین صحیح حقایق است ثانیاً از زبان‌های مختلف است ثالثاً از طریق ابتكار و نو آوری است و رابعاً تعبیرات مختلف است.
ایشان معتقدند برای بر طرف كردن وسوسه‌های تبلیغاتی اثرگذار بر ذهن جوانان، باتوم راه حل نیست بلكه باید تبیین و روشنگری شود.
ایشان وظیفه جهاد تبیین را بر عهده همه می‌دانند از جمله حوزه‌های علمیه، دانشگاه، صدا و سیما، مطبوعات و.. و اشاره می‌كنند تبین درست مهمترین ابزار است و...

برنامه « شهرآفتاب» كاری از گروه برنامه ریزی و مدیریت شهری است و از شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:00 الی 8:00 از رادیو تهران پخش می‌شود.

می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبكه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/10/20
|
12:18
دسترسی سریع
شهر آفتاب