از ساعت به مدت

مدیر مجوز حرفه ای فوتبال: كسب مجوز حرفه ای سرخابی‌ها، اراده دولت و وزارت ورزش را می‌طلبد

شنونده گفت وگوی برنامه «تهران ورزشی» 15 آبان با مصطفی زارعی مدیر مجوز حرفه ای فوتبال ایران درباره مجوز حرفه ای سرخابی‌ها باشید.

زارعی گفت: هنوز چرخه صدور مجوز حرفه ای آغاز نشده است كه ما بتوانیم درباره باشگاه اظهار نظر كنیم بعد از رفع تعلیق از اوایل دی ماه یا بهمن‌ماه آغاز می شود و باشگاه ها آن زمان مدارك و مستندات را بارگذاری می‌كنند تا بعد بتوانیم اظهار نظر كنیم.
ای اف سی برای كمیته‌های صدور مجوز فدراسیون های عضو خودش 14 الزام دارد كه در پایان هر سال بررسی می‌شود و بعد از بررسی ها اجازه ادامه دادن فعالیت كمیته را می دهند و الان فقط فدراسیون ایران نیست كه تعلیق است، فدراسیون لبنان، كویت و ... هم تعلیق هستند كه این تعلیق ها و جریمه ها یك بخشی از فرآیند كنترل كمیته‌های صدور مجوز است از این 14 الزام ما حدود 9 الزام را پیش رفتیم و روی مابقی هم كار می كنیم.
به رفع تعلیق امیدوار هستم اما فرآیند زمانی باید طی شود.
این موضوعات را با جلسات دو باشگاه سرخابی ها جلسات متوالی داشتیم، با وزیر ورزش هم جلسه ای داشتیم الزامات را خدمت دوستان عرض كردیم و این اراده دولت و وزارت ورزش برای حل و فصل این مشكل است.
الآن همه از ریسك مسئله اطلاع دارند، حل وفصل این موضوع از اراده فدراسیون فوتبال خارج است.
برخی باشگاه ها مشكل موضوع مالی دارند و اگر باشگاه ها حتی به یك بازیكن ،مربی و ... بدهی داشته باشند و این بدهی تا 11 فروردین باقی بماند حائز كسب مجوز حرفه ای نخواهند بود.


برنامه «تهران ورزشی» كاری از گروه ورزش،تفریحات و سرگرمی رادیو تهران است كه شنبه تا چهارشنبه از ساعت 08:00 الی 08:50 و روزهای پنجشنبه و جمعه از ساعت 22:30 الی 24:00 از رادیو تهران پخش می‌شود.

ما را در اینستاگرام و دیگر شبكه های اجتماعی با شناسه Tehraan360@ پیدا و همراهی كنید.
*هرگونه بهره برداری و استفاده از محتوای پایگاه اطلاع رسانی رادیو تهران تنها با ذكر منبع مجاز است.

1401/08/15
|
10:00
دسترسی سریع
تهران ورزشی