صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت شنبه تا پنجشنبه 10:35 به مدت 25 دقیقه

شنونده گفتگوی این برنامه با سعید آذری مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال باشید
آذری گفت : خدا روشکر بازیکنان در سلامت کامل هستند در تهران تا چند روز دیگر به تمرینات ادامه می دهیم هرچند هزینه هنگفتی برایمان دارد

سوبسید نخواستیم منت سر باشگاه ها نگذارند ،همه در فوتبال با هم مشکل داریم متولی کار باید کار را دست بگیرد و تصمیم گرفته شود.
اوج کار سازمان لیگ این بود که نامه زد به سازمان فرودگاه ها که بازیکنان از VIP رد شوند و 20 یا 30 لیتر مواد ضد عفونی کننده به باشگاه ها داد.
سعید آذری درباره حق و حقوق باشگاه ها از سازمان لیگ و اساسنامه فدراسیون فوتبال که فیفا ایراداتی به آن وارد کرده نیز صحبت کرد.

متن این گفتگو را در ذیل بخوانید:

فدراسیون فوتبال طی اخباری که تا کنون در رسانه‌ها منتشر کرده مدعی است اساسنامه‌ای که به فیفا ارسال کرده با نظریات مسئولان باشگاه‌های فوتبال کشور تنظیم شده است اما مدیر عامل باشگاه فولاد استان خوزستان و عضو مجمع فدراسیون فوتبال این امر را تکذیب کرد.

سعید آذری در گفتگو با تهران ورزشی یازدهم خرداد در مورد اصلاحیه‌ی جدید اساسنامه‌ی سازمان لیگ فوتبال و نظرات مدیران باشگاه‌ها گفت: اصلا همچین صحبتی صحت ندارد. تنها در این رابطه نامه‌ای به ما ارسال شد که پیشنهاداتتان را بفرستید و قرار شد پیش‌نویسِ تهیه شده را برای اعضای مجمع بفرستیم.
وی افزود: پس از ارسال اساسنامه به فیفا بیش از 80 مورد ایراد بر آن وارد شد.بنده که مانند فیفایی‌ها تخصص ندارم وقتی اساسنامه را خواندم سی مورد به آن ایراد گرفتم چطور انتظار داریم با حضور کارشناسان حرفه ای فیفا، این اساسنامه در این مجمع مورد انتقادات اساسی قرار نگیرد.

این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: : فیفا روی ماهیت بندهای تغییر کرده ایراد گرفته و روی رفتارهای متقابل سازمان‌ها و اعضا به فیفا انتقاد شده است. فیفا با خواندن این اساسنامه احساس کرده که فدراسیون کشور ما به این مجمع بی‌احترامی کرده است چرا که این اساسنامه علی‌رغم تذکرات قبلی فیفا نگاشته نشده است.

وی با اشاره به سفر نماینده‌ی فیفا و ای‌اف‌سی به ایران در آگوست 2019 گفت: آنها ابراز می‌کنند که چرا فدراسیون ما در آگوست 2019 که اساسنامه‌ای را با حضور نماینده ها تصویب کرده بودند برای ما نفرستاده و چرا اساسنامه‌ی جدید را تنطیم کرده‌اند.

آذری در بخشی دیگر از گفتگوی خود در مورد وضعیت سلامتی تمامی مجموعه‌‌ی تحت مدیریتش افزود: همه خوب و سالم هستند و تمامی کادر فنی و فوتبالیست‌های ما در شرایط فیزیکی بسیار خوب قرار داشته و تمیرناتشان را در وضعیت خوبی انجام می‌دهند.
وی گفت: اردوی تهران هم با توجه به گرمای شدید اهواز یک هفته تمدید شده است چون در حال بدن‌سازی در تهران هستیم. ان شاء الله از تاریخ 20 خرداد نیز در اهواز مستقر شده و تمرینات را در استان خوزستان از سر خواهیم گرفت.

مجری تهران ورزشی از وضعیت اقامت فوتبالیست‌ها در تهران پرسید. وی در این‌باره گفت: ما قبل از نخستین تست برای تمامی فوتبالیست‌ها اتاق‌های تک نفره گرفتیم و تا امروز هزینه های هنگفتی به ما تحمیل شد. بعد از تست‌ اولیه اتاق‌های فوتبالیست‌های ما دو نفره شد اما بعد از تست ثانویه که یکی دو مورد کرونا مثبت در میان بازکنان وجود داشت مجددا اتاق‌ها تک نفره شده و امیدواریم که ان شاء الله سلامتی بازیکنان به خطر نیفتد.

عضو مجمع فدراسیون فوتبال کشور گفت: مردم فوتبال می‌خواهند و الان این مهم است که فوتبال به شکلی مدیریت بشود تا این 9 بازی باقی مانده انجام شود. این مساله هنر متولیان این ورزش را نشان می‌دهد زیرا در این عرصه هر حرفی زده شود بلافاصله تفسیری برایش گفته خواهد شد. مثلا وقتی میگویی کرونا وضعیت خطظرناکی دارد مردم می‌گویند که شیب کشندگی کرونا در حد 70 درصد پایین آمده است و شما نباید کاسه‌ی داغتر از آش شوید. این همان حکایت خر و پیرمرد است و هرچه بگویی عده‌ای هستند که چیزی از گفته‌هایت برای انتقاد دربیاورند.
وی خاطرنشان کرد: باشگاه ما این روزها به دنبال یک الحاقیه‌ی بودجه است که با دردسر مواجه شده و اگز امروز هم حمایت‌های کارخانه نبود این تیم نمیتوانست به حیاتش ادامه دهد. فکر میکنم مجبوریم هزینه‌های بعدی تیم را از طیق وام پرداخت کنیم.

مدیر عامل باشگاه فولاد خوزستان در پاسخ به گفته‌ی مجری تهران ورزشی که چرا باشگاه‌ها از حمایت مالی برای آزمایش‌های کرونا و از این قبیل موارد برخوردار نیستند گفت: ما نه سوبسید خواستیم نه چیز دیگری. ترسی از ابراز این موضوع ندارم که سازمان لیگ با وجود درآمدی که داشته داشته تمامی باشگاه ها را بدهکار اعلام می‌کند. سازمان لیگ تمامی قراردادها و درآمدهایی را که دارد تا زمانی که این درآمدها ابتیاء نشود آن را به حساب بستانکار باشگاه‌ها نمی‌گذارد . وقتی این بستانکاری صورت نمی‌گیرد پول‌ها را به صورت علی‌الحساب به باشگاه‌ها می‌دهند و این علی‌الحساب‌ها وقتی در سیستم مالی فدراسیون می‌رود بعد از تسویه حساب، هر پولی که به ما تعلق میگیرد ابتدا باید هزینه ی ثبت نام‌ها و 5 درصد فوتبالیستها و حق رجیستری تیم از آن کسر شده و نهایتا چیزی برای باشگاه‌ها باقی نمی‌ماند.
وی افزود: متاسفانه تنها کاری که لیگ برای باشگاه‌ها انجام داده ارسال نامه به سازمان فرودگاه‌های کشور و تقاضای همکاری با تیم ها و ارایه‌ی تخفیف از این سازمان بوده است یا اینکه 20 الی 30 لیتر الکل و مواد ضدعفونی کننده به باشگاه‌ها دادند.
اگر الان مردم شاهد درگیری باشگاه‌ها، مدیر عامل‌ها و هوادارهای تیم‌ها با یکدیگر هستند و همه پنجه در صورت هم می‌کشند به این دلیل است که متولی و بزرگتر کار تعیین تکلیفی برای باشگاه‌ها نکرده و قانونی را تدوین نمی‌کند که باشگاه‌ها موظف به انجام آن شوند.

وی در مورد اینکه درآمدهای سازمان لیگ دقیقا کجا هزینه می‌شود؟ گفت: طی یک سال گذشته فدراسیون فوتبال با یک رویه‌ی حقوقی جدید وارد این قضیه شده و فعلا توانسته است مطالبات را که در قالب قرارداهایی بوده که طرفین قرارداد به علل مختلف از پرداخت حق و حقوق سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال خودداری کردند و تمام اینها که به صورت چک‌های برگشتی است تنها توانسته 18 میلیارد آن را پرداخت کند و تا این پول ها گرفته نشود باشگاه‌ها همچنان به سازمان لیگ بدهکارند.


کاری از گروه تهران و رویدادها
می توانید در سرتاسر دنیا از طریق وب سایتWWW.RADIOTEHRAN.IR ضمن استفاده از پخش زنده شبکه، در جریان آخرین خبرهای رادیو تهران قرار بگیرید.

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این