صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت شنبه تا پنجشنبه 10:35 به مدت 25 دقیقه

شنونده گفتگوی محمد میر با امیر عابدینی رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال باشید.
فیفا بیش از 70 مورد ایراد از اساسنامه 60 ماده ای گرفته است و تذکر شدید به فدراسیون داده است و...

کاری از گروه تهران، ورزش و تفریحات

متن این گفتگو را در ذیل بخوانید:

مهندس امیر عابدینی، رییس سابق فدراسیون فوتبال در مورد اظهار نظر مدیران باشگاه‌ها که عنوان کردند هیچ دخالتی در تدوین اساسنامه‌ی ارسالی به فیفا نداشته اند گفت: متاسفانه دوستان ما در فوتبال با خرد جمعی فاصله گرفته‌اند. وی در ارتباطی واتس‌اپی با تهران ورزشی افزود: معنا و مفهوم خرد جمعی این است که اعضای مجمع و اصحاب رسانه در تصمیمات و تهیه‌ و تدوین اساسنامه‌ها ورود داشته باشند تا یک کار جمعی صورت بگیرد تا بالای 70 مورد ایراد به اساسنامه‌ی 60 ماده‌ای در فیفا گرفته نشود.

این کارشناس فوتبال افزود: اتفاقی که افتاد اتفاق نامبارکی برای فوتبال ماست برای اینکه فیفا را به جایی رساند که تذکر شدیدی به فوتبال ایران داده و ضرب‌العجل یک هفته‌ای برای مسئولان این ورزش در کشورمان بگذارد. فیفا در حال حاضر به این نتیجه رسیده است که فوتبال ایران سرش را کلاه گذاشته و مکر و حیله کرده است. همچنین کسانی که به عنوان نمایندگان فوتبال ما در اجلاس شرکت کردند گویا اصلا متوجه جریان اجلاس نشدند. یک مترجم قوی همراهشان نبود. پس فیفا چه کند؟ فیفا می‌گوید: شما اصلاحات نفرستادید و در واقع همان حرفهای قبلی را ارسال کرده‌اید.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که برای فیفا و بر اساس ساختارش مهم است این است که کمیته‌ها شکل استقلالی خود را پیدا کنند یعنی بر اساس ساختار فیفا مستقل از فدراسیون و هیات رییسه باشند. اگر کمیته‌ی مالی ما مستقل باشد آنوقت این اتفاقات در فوتبال کشور دیده نمی‌شود.

عابدینی در مورد نقش وزیر در اساسنامه‌ی ارسالی به فیفا گفت: ما وقتی نقش وزیر را انقدر پررنگ می‌کنیم اول استقلال و سپس خود فدراسیون فوتبال را زیر سوال برده‌ایم. بنده اعتقاد دارم ، اعتمادی که از فیفا سلب کرده‌ایم را باید به آنان برگردانیم. افرادی می‌گویند عمدا اسم وزیر در اساسنامه آورده شده که فیفا رد کند و به اصطلاح حال‌گیری شود.
وی گفت: اگر ما بخواهیم وارونه عمل کنیم نباید شکل و شمایلش اینگونه باشد. حقوق مردم است این است که از وزرا و رییس جمهور انتقاد کنند اما هرگز نباید اجازه دهیم اعضای کابینه‌ی دولت توسط دیگران تخریب شوند.

مسئول سابق قدراسیون فوتبال معتقد است که با این کار خواسته‌اند اعمال نظر وزیر در مسابقات به جد وجود داشته باشد.
وی اظهار داشت: برگزاری لیگ سالم بسیار مهم است. در رسانه‌های ما حرف و حدیث در مورد ناسالمی فوتبال بسیار دیده می‌شود بنابراین فیفا هم این موراد را متوجه شده و درصدد اصلاح این موارد خواهد بود. همچنین فیفا اخیرا متوجه شده نقش اداره‌ی مالیاتی در فوتبال نقش پررنگی شده و می‌تواند باشگاه ها را تا سطح ورشکستگی پیش ببرد. یعنی اگر باشگاهی تراز منفی دارد و بدهی هایش بیشتر از سرمایه‌اش است بر اساس قانون تجارت عملا ورشکسته است. بنابراین فیفا برای این موراد ضرب‌العجل در نظر می‌گیرد.رادیو تهران را در بعضی از کشورها می توان توسط گیرنده های دیجیتال و ماهواره ای بر روی ستلایت و فرکانسهای زیر دریافت کرد:
ماهواره BADR / فرکانس: 11880 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 27500
ماهواره INTELSAT902 / فرکانس: 11555 مگاهرتز / پلاریزاسیون: عمودی / نرخ سمبل: 30000
ماهواره Eutelsat HOTBIRD 13B / فرکانس: 12437 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 29900

#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این