صدای جمهوری اسلامی ایران
display result search

هر روز از ساعت شنبه تا پنجشنبه 10:35 به مدت 25 دقیقه

شنونده گفتگوی این برنامه با امیر رضا واعظ آشتیانی مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال درباره موضوع قرارداد ویلموتس و صحبتهای تاج رئیس فدراسیون فوتبال درباره این قرارداد را بشنوید.

واعظ آشتیانی گفت: من خودم منتقد جدی وزارت ورزش و شخص وزیر ورزش هستم ولی در انتقاد باید انصاف را رعایت کرد آقایان یک گره ای را زدند که از باز کردن آن عاجزند و حالا انداختن تو میدون وزارت ورزش و ...

متن کامل این گفتگو را در ذیل بخوانید:

مهندس امیررضا واعظی آشتیانی از کارشناسان فوتبال و مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال از اوضاع و احوال فوتبال کشور در بازتاب انتخاب مارک ویلموتس به عنوان سرمربی تیم ملی و قراردادش با فدراسیون چند بحث کارشناسانه را مطرح کرد.

وی در گفتگو با تهران ورزشی هجدهم خرداد به مصاحبه‌ای اشاره کرد که آقای تاج با رسانه ها انجام داده و گفته بود ویلموتس را وزیر ورزش به آنان معرفی کرد.
این کارشناس فوتبال در این رابطه گفت: هر فرد حقیقی و حقوقی در مورد مسائل مختلف می‌تواند پیشنهادات و طرح هایی را ارائه دهد منتها پذیرش آن پیشنهادات توسط متولیان است که اهمیت دارد. در عرصه‌های مختلف موضوعاتی مطرح می‌شود و این دلیل نمی‌شود تمامی موضوعات مطرح شده را اجرایی شود.
وی افزود: ما اصل را بر این می‌گذاریم که وزیر ورزش صرفا جهت اطلاع و بررسی آقای ویلموتس را به فدراسیون فوتبال معرفی کرده است. این کار درستی است و در حد پیشنهاد بوده است. آیا وزیر ورزش به جز پیشنهاد این فرد گفته است شما بدون بررسی، قراردادی را چشم بسته و با ابهامات و مشکلات بسیار و محرمانه منعقد کنید؟

آشتیانی خاطرنشان کرد: بنده به عنوان یکی از منتقدان جدی وزارت ورزش انصاف در انتقاد را رعایت می‌کنم. باید این را بپذیریم که آقایان گره‌ای را زده‌اند و عاجز از باز کردنش هستند بنابراین این مشکل را در زمین وزارت ورزش انداخته‌اند. همین امروز مصاحبه‌ای از فریدون معینی عضو کمیته‌ی فنی فدراسیون فوتبال خواندم که گفته بود من در جریان قرارداد و طرح با آقای ویلموتس نبودم. انصافا اگر انتخاب سرمربی ابتدا در کمیته‌ی فنی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته و بعد توسط هیات رییسه بررسی و موجب عقد قرارداد شده و مدرکی هم در رابطه با دستور مستقیم وزیر ورزش مبنی بر انتخاب آقای ویلموتس در فدراسیون وجود دارد بهتر است زودتر توسط فدراسیون شفاف‌سازی شود تا همه در جریان اصل ماجرا قرار بگیرند.
وی گفت: حضرات همواره تلاش کردند به واسطه‌ی برخی از رسانه‌ها فیفاهراسی کنند و بگویند ما استقلال داریم. اگر ادعای استقلال داشتید به قول خودتان این سفارش را برای چه قبول کردید؟

مدیرعامل سابق استقلال گفت: چندی پیش آقای کفاشیان آن کلمه‌ی طلایی را مطرح کرد که ما سر فیفا را کلاه گذاشتیم. این ادبیات به کار رفته شده نه در شأن یک مدیر ورزشی است و نه در ادبیات دیپلماسی ورزشی جایگاهی دارد. وقتی این‌گونه سخن میگویند قطعا فیفا موضوعات را مورد بررسی قرار داده و مراقب خواهند بود که دیگر به سرش کلاه‌های ایرانی نگذارند.
وی با اشاره به این‌که اینجا می‌توانم انتقادم را به سمت ورزش کشور و متولیانش سوق دهم گفت: وزارت ورزش موقعیت نظارتی خود را چگونه انجام داده است؟ وقتی قرارداد با ویلموتس بسته شد اکثر کارشناسان بر این عقیده بودند که محتوای این قرارداد باید برای مردم مشخص باشد اما انگار این موضوع یک موضوع کاملا سری و محرمانه بود و برای رونمایی از قراردادشان زیر بار نرفتند.وقتی این پنهانکاری‌ها دیده می‌شود یعنی اتفاق‌هایی ناگوار پشت قرارداد وجود دارد. پس وزارت ورزش به عنوان عالی‌ترین مرجع و حافظ بیت‌المال حداقل باید این اطلاعات را از فدراسیون فوتبال می‌گرفته و برای مردم منعکس می‌کرد.
آشتیانی افزود: اگر این اتفاق از سوی متولی دولتی ورزش کشورمان صورت نگرفته است در این بخش وزارت ورزش باید پاسخگو باشد. در ضمن ما دستگاه‌های نظارتی داریم که انگار بنا به مصالحی به این موارد ورود نکرده‌اند. اما بنده معتقدم انقدر این جماعت باند گونه، به واسطه‌ی برخی رسانه‌ها فیفا‌هراسی راه انداختند که مسئولان ما هم باورشان شده بود که سمت فیفا نروند و اگر سوالی در این رابطه پرسیده شود مرتکب گناه شده‌اند.

وی اظهار داشت: فیفا هیچ وقت نمی‌گوید فدراسیون‌های‌ ملت‌ها خودمحور باشند. در اساسنامه هم باید الگوی فیفا توسط کشورها بومی‌سازی کند و نگفته است دولت‌ها و ملت‌ها نباید بر این اساسنامه نظارتی داشته باشند.

کاری از گروه تهران ، ورزش و تفریحات
رادیو تهران را در بعضی از کشورها می توان توسط گیرنده های دیجیتال و ماهواره ای بر روی ستلایت و فرکانسهای زیر دریافت کرد:
ماهواره BADR / فرکانس: 11880 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 27500
ماهواره INTELSAT902 / فرکانس: 11555 مگاهرتز / پلاریزاسیون: عمودی / نرخ سمبل: 30000
ماهواره Eutelsat HOTBIRD 13B / فرکانس: 12437 مگاهرتز / پلاریزاسیون: افقی / نرخ سمبل: 29900


#تهران 360
#تهران360
#تهران_360
#tehran360
#tehran_360
#tehraan360
#tehraan_360

مرتبط با این